REKLAMA

Samorząd

Do Przewozu po awans

Opublikowano 29 stycznia 2021, autor: bj

W Starostwie Powiatowym w Żarach jest inspektorem. Ale już niedługo. Wkrótce Damian Hałabura zostanie kierownikiem w Urzędzie Gminy w Przewozie.

Konkurs na kierownika referatu gospodarki w Urzędzie Gminy w Przewozie wygrał Damian Hałabura, dotychczas jako inspektor wydziału inwestycji i gospodarki nieruchomościami w żarskim starostwie.

-Pan Hałabura został wybrany spomiędzy trojga kandydatów. Spełnia wymagania formalne, podczas rozmowy wykazał się dobrą znajomością spraw związanych z postępowaniem administracyjnym, prawa budowlanego, prawa zamówień publicznych i funkcjonowania gminy-mówi Mariusz Strojny, wójt gminy Przewóz.

O to stanowisko konkurowali z D. Hałaburą Sebastian Capar z Miłowic i Alina Izdebska z Piotrowa.

D. Hałabura musi jeszcze uzyskać zgodę Józefa Radziona,  starosty. – Zaakceptuję jego odejście na mocy porozumienia stron, czyli wcześniej niż w normalnym okresie wypowiedzenia, jeśli znajdziemy kogoś na jego stanowisko-zastrzega J. Radzion.

Sam D. Hałabura jest dobrej myśli. -Swoje obowiązki przejmę w marcu. Moje doświadczenie zawodowe, a także  wiedza o pozyskiwaniu środków europejskich  będzie bardzo przydatne w nowej pracy-mówi D. Hałabura.

Kasa jak dla naczelnika

Nie bez wpływu na decyzję D. Hałabury miało zapewne wynagrodzenie, które zostało już przyobiecane w ogłoszeniu. Wynagrodzenie inspektora w powiecie, po doliczeniu dodatków waha się w przedziale 3 tys. 250 zł – 4 tys. 200 zł brutto. W Przewozie sama podstawa wynagrodzenia dla kierownika wynosi 4 tys. 800zł, do tego dodatek funkcyjny 1 tys. 360 zł i dodatek stażowy. Łącznie może wziąć lepszą wypłatę niż naczelnik w powiecie, bo tu pensja z dodatkami zaczyna się od 6 tys. 400 zł.

D. Hałabura ma 42 lat. Jest magistrem filozofii i socjologii,  pracował w Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa w Żarach, potem przez 7 lat w żarskim Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej, a od 5 lat w starostwie. Prywatnie kibicuje Lechowi Poznań, a jego hobby to bieganie.

Napisz komentarz »