REKLAMA

Gospodarka

Pierwsze ruchy Castoramy

Opublikowano 29 stycznia 2021, autor: bj

Od dokładnej lustracji (26.01.) budynku dawnego Tesco w Żarach rozpoczęli pracę przedstawiciele Castoramy. Firma ogłosiła też nabór na kolejne stanowiska.

Jak się okazuje, wciąż trwają procedury związane z finalizowaniem sprzedaży. Przedłużały się przez sprawy związane z Tesco, które powoli wycofuje się z Polski.

– Mamy nadzieję, że pod koniec lutego budynek formalnie będzie już nasz i wtedy będziemy mogli rozpocząć prace związane z adaptacją budynku pod nasze potrzeby – mówi nam jeden z przedstawicieli sieci budowlanej we wtorek, 26.01. podczas wizyty w Żarach.

Tesco uspokaja. – Dopełniane są ostatnie formalności dotyczące przygotowywanej transakcji sprzedaży. Potwierdzam, że nabywcą jest Castorama – mówił w grudniu ub.r. Jacek Dąbrowski, rzecznik Tesco.

Pewne jest, że market Castorama w Żarach otwarty zostanie w 2021r., nie wcześniej jednak niż za pół roku.

– Gdy przejmowaliśmy obiekt po sklepie budowanym, np. po Praktikerze łatwiej było o adaptację. W sytuacji, gdzie był to sklep spożywczy może być gorzej, bo np., pod posadzką może być jakiś kanał, który nie był zagrożony z uwagi na obciążenia w markecie spożywczym. Ale budowlanka to inna masa  -słyszymy.

Jest też kwestia instalacji. Na miejscu w Żarach, we wtorek (26.01) informatyk sprawdzał możliwości rozprowadzenia sieci teleinformatycznej.

Niezależnie od pracy budowlańców, nabór do pracy został ogłoszony przez centrale Castoramy. Na razie od poniedziałku, 25.01. sklep ma już swojego dyrektora.

Przymiarki do kadry

Spółka Castim, która w imieniu Castoramy starała się o pozwolenie na przebudowę sklepu, uzyskała je w żarskim starostwie już w drugiej połowie 2020r.

Wiadomo, że nie zmieni się kształt budynku, kolor elewacji, powierzchnia zabudowy. Przebudowany zostanie front marketu, bo w rejonie głównego wejścia powstanie  zadaszenie, do tego wygrodzona zostanie strefa składowania, tzw. pergola. Przebudowana będzie też rampa rozładunkowa.

Wiaty na wózki (będzie ich 5) staną w innych miejscach, niż było to za czasów Tesco. Dojdą też regały zewnętrzne.

Całkowita powierzchnia zabudowy sięgać będzie 7 tys. mkw., z czego powierzchnia sprzedaży wyniesie 5 tys. mkw.

Napisz komentarz »