REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Nowa szefowa PCK

Opublikowano 29 stycznia 2021, autor: bj

Jadwiga Szkopińska przepracowała prawie 50 lat w PCK. Teraz przeszła na emeryturę. Jej stanowisko obejmie Katarzyna Koszela z Żar.

Po pół wieku pracy, w tym prawie 48 latach w Polskim Czerwonym Krzyżu na emeryturę odeszła Jadwiga Szkopińska, dotychczasowa  szefowa oddziału rejonowego PCK w Żarach. 

Od poniedziałku, 1.02. jej miejsce zajmie Katarzyna Koszela (29 l.) z Żar. Prywatnie mama dwójki dzieci-3-letniego syna i 8-letniej córki.

– K. Koszela została wybrana z grupy trzech osób, które się zgłosiły na ogłoszony przez nas konkurs-mówi Paulina Grzesiowska-Nowak, dyrektorka lubuskiego oddziału PCK.

K. Koszela jest absolwentką Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Żarach i studentką Uniwersytetu Wrocławskiego.

– Studiuję komunikację wizerunkową (branding). Jestem przekonana, że wiedzę, którą już mam będę miała okazję w ten sposób wykorzystać. Oczywiście ta praca to przede wszystkim dla mnie wielkie wyzwanie i odpowiedzialność-mówi K. Koszela. – Bardzo liczę na wiedzę, doświadczenie i pomoc pani Jadwigi-dodaje K Koszela.

Ta pomoc będzie potrzebna. Bo PCK zmieni wkrótce swoją siedzibę, która znajdować się będzie przy ul. Myśliwskiej.

Sam J. Szkopińska mówi, że na pewno PCK odwiedzać będzie. – Muszę uporządkować swoje rzeczy, zabrać dyplomy i puchary. Pani Kasi chętnie pomogę, bo PCK to wiele różnych dziedzin działania-krwiodawstwo, szkolne kluby PCK, kluby Wiewiórka-wylicza J. Szkopińska.

Czasu wolnego na emeryturze na razie szczegółowo pani Jadwiga nie planuje. – Pewnie  muszę zrobić jakieś zaległe sprawy w domu, na które przez pracę nie było tyle czasu. Czyli np. uporządkować książki, bo część planuję oddać do biblioteki. Jestem jedynym instruktorem pierwszej pomocy, więc na pewno będę w tym charakterze pracować, bo z tego tak łatwo po tylu latach się nie wychodzi-kończy  z uśmiechem.

Napisz komentarz »