REKLAMA

Komunikacja

Mniej kasy na drogi, na chodniki zero

Opublikowano 29 stycznia 2021, autor: nk

Tak źle jeszcze nie było. Danuta Madej, burmistrz Żar oszczędza na bieżącym utrzymaniu dróg i remontach chodników.

W tym roku w budżecie miasta Żary zaplanowano na bieżące utrzymanie dróg 1,9 mln zł.

– To o 600 tys. zł mniej niż na ten cel mieliśmy w ubiegłym roku. Jeżeli ta kwota nie zostanie zwiększona, nie rozpocznę ani jednego remontu chodnika – zapowiada Rafał Fularski, naczelnik wydziału infrastruktury w żarskim Urzędzie Miasta.

Dziurawe chodniki i drogi

To oznacza problemy nie tylko dla pieszych, ale i dla kierowców, bo sytuacja na żarskich drogach staje się dramatyczna. Pojawia się coraz więcej dziur, na łatanie których może nie wystarczyć pieniędzy. Chodniki w wielu miejscach, jak choćby na ul. Broni Pancernej wołają o pomstę do nieba, a przecież znajdują się tam szkoła i żłobek. Nie mówiąc już o niedoświetlonych przejściach dla pieszych, których jest mnóstwo w całym mieście.

Projekt ważniejszy

Wygląda jednak na to, że dla urzędników od bezpieczeństwa na drogach i chodnikach ważniejsze są inne sprawy, jak choćby projekt remontu zamku, na który w tym roku zarezerwowano okrągły milion zł, czyli więcej niż połowa pieniędzy na poprawę stanu chodników i dróg w mieście.

komentarze »
  1. Waldi 4 lutego 2021 14:32 - Odpowiedź

    Chciałbym zwrócić uwagę na niebotyczne ceny nieruchomości w Żarach. Ceny są porównywalne z Wrocławiem i Poznaniem. Osobiście za identyczne pieniądze wolę mieszkać w dużym mieście albo własnym domu. Należy negocjować ceny i sprowadzić ich poziom do poziomu Żar.

  2. Michał 4 lutego 2021 14:38 - Odpowiedź

    Może oszczędności urzędnicy zaczną od siebie. Ogromne zatrudnienie, remont urzędu ma kosztować tyle ile kosztuje nowy biurowiec czyli około dwa miliony złotych. Chyba za te pieniądze można zrobić urząd w pałacu.

Napisz komentarz »