REKLAMA

Gospodarka

Zamknięta historia

Opublikowano 29 stycznia 2021, autor: bj

Tak o aptece, którą prowadził jeszcze kilka lat temu przy ul. Podchorążych 22 w Żarach mówi Jerzy Pusiarski.

Wszystko dlatego, że w końcu doszło do przybicia w licytacji, która była prowadzona w żarskim Sądzie Rejonowym. Chodzi o pomieszczenia po aptece przy ul. Podchorążych 22 w Żarach.

Postanowienie w tej sprawie ogłosił Norbert Dubec, referendarz sądowy (27.01.). – Do licytacji doszło 21.01. Została ona wszczęta w związku z wierzytelnościami wobec spółdzielni mieszkaniowej we Wrocławiu oraz hurtowni farmaceutycznej -mówił N. Dubec.

Przedmiotem licytacji był lokal użytkowy, składający się z 7 pomieszczeń, o łącznej powierzchni 90,3 mkw. wraz z przynależnym gruntem. To sala sprzedaży, korytarz, pomieszczenie pomocnicze  i zaplecze.

-W wyniku licytacji ustalona została cena sprzedaży na kwotę 163 tys. 333 zł. Nabywcą jest spółka z Zielonej Góry-dodawał N. Dubec.

Po przecenie

Kwota sprzedaży została obniżona w stosunku do tej, która była proponowana przez komornika w 2019r. i wynosiła prawie 184 tys. zł.

Nowy właściciel działa w branży nieruchomości. Wiadomo, że na konto sądu wpłynęła z jego strony częściowa wpłata, czyli konieczna rękojmia.

A w aptece przez ponad 20 lat działalność prowadził Jerzy Pusiarski. Jak tłumaczył wkrótce po jej zamknięciu, kłopoty finansowe zaczęły się wraz z pojawieniem się w mieście aptek sieciowych.

Teraz J. Pusiarski sprawę komentuje oględnie.

– Do sprzedaży formalnie dojdzie, gdy postanowienie się uprawomocni, kupujący wpłaci całą kwotę i podpisany będzie akt notarialny-mówi.

Ostrożność J. Pusiarskiego wynika stąd, że informacje o sprzedaży pojawiły się już wcześniej. Tym razem jednak do sprzedaży doszło za pośrednictwem sądu.

Niezależnie od tego, on sam, choć pracuje zawodowo, nie zamierza otwierać apteki pod swoim szyldem. – Są przepisy, które określają, ile aptek może przypadać na grupę mieszkańców czy w jakiej mają się znajdować od siebie. W Żarach raczej nie ma miejsca na kolejne-tłumaczy J. Pusiarski.

Napisz komentarz »