REKLAMA

Gospodarka

Tak pomaga burmistrz

Opublikowano 29 stycznia 2021, autor: nk

Mydlić oczy i zapewniać o pomocy to oni potrafią, a jak przychodzi co do czego to ręka przy podpisywaniu zarządzenia o podwyżkach im nie zadrży. Burmistrz Żar od 1 lutego podnosi opłaty za czynsz dla przedsiębiorców wynajmujących lokale od miasta. Tak wygląda pomoc miasta w ciężkim czasie pandemii!

Czynsz wzrośnie o 3,4 proc. Po podwyżce przedsiębiorcy wynajmujący od miasta lokale handlowe, biurowe, magazyny, apteki zapłacą w I strefie 29 zł 11 gr za m kw. Więcej zapłacą również wynajmujący lokale pod księgarnie, sklepy papiernicze, zakłady gastronomiczne, usługi złotnicze i poligraficzne. W tym przypadku w I strefie metr kw. wynajmowanego lokalu będzie kosztował 16 zł 9 gr. Za skupy złomu, piwnice trzeba będzie płacić 7 zł 26 gr za metr kw. wynajmowanej powierzchni. Za wynajęcie lokalu pod kantor wymiany walut trzeba będzie od lutego zapłacić 66 zł 18 gr, a za zakłady produkcyjne 18 zł 88 gr.

W zeszłym roku czynsze wzrosły o 2,3 proc. Łącznie od 2019 roku przedsiębiorcy korzystający z lokali należących do miasta muszą płacić o blisko 6 proc. więcej. To się nazywa pomoc.

Napisz komentarz »