REKLAMA

Sport

Żagań kuźnią talentów

Opublikowano 29 stycznia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Kolejny wychowanek Czarnych Żagań robi furorę w polskim szczypiorniaku. Adam Stępień właśnie trafił do pierwszoligowego AZS-u Zielona Góra.

Adam Stępień (20 l.) to po Mariuszu Jurasiku czy Dawidzie Dawydziku kolejny wychowanek żagańskiego klubu, o którym ostatnio głośno w Polsce. Jako uczeń SP nr 2 przygodę z piłką ręczną zaczynał pod okiem Łukasza Kudły, a następnie – Dariusza Kudły, już w Lubuskiej Lidze Młodzików, w której grał UKS Czarni Żagań.

– Adama wypatrzył mój syn, Łukasz, który uczył w-f w żagańskiej Dwójce. Był w piątej klasie, gdy przyszedł do mnie treningi ze swoim młodszym bratem, Dominikiem – wspomina D. Kudła. – Był dobrze zbudowanym chłopakiem, o niezłej technice. Od razu uznałem, że jeśli dobrze popracuje, będzie z niego niezły piłkarz ręczny.

W żagańskim zespole Stępień grał przez blisko dwa lata. Ponieważ w Żaganiu nie ma szkoły o profilu sportowym, naukę i grę kontynuował w Szkole Mistrzostwa Sportowego w  Zielonej Górze. Potem kariera szybko się potoczyła, grał w SMS-ie Gdańsk a także Azotach Puławy i reprezentacji Polski juniorów.  Ostatnio wychowanek Czarnych leczył kontuzję, ale teraz zaczyna się dla niego nowy rozdział – w tym tygodniu trafił do pierwszoligowego KU AZS Zielona Góra. – Chciałbym się w zielonogórskim klubie odbudować po przerwie, spowodowanej kontuzją – mówi „Regionalnej” Adam. – Do Żagania często zaglądam. Mam tutaj rodzinę. Wierzę, że jeszcze wróci tutaj szczypiorniak na wysokim poziomie. Co najmniej  trzecioligowym.

Z wychowanka dumny jest też Ł. Kudła. – Zawsze marzył o grze w koszulce o orłem na piersi i jego marzenie się spełniło – dodaje Ł. Kudła. – Wierzę, że Adam pójdzie w ślady innego wychowanka żagańskiego klubu, Mariusza Jurasika i dostanie się do kadry Polski seniorów.

Napisz komentarz »