REKLAMA

Sport

Promień z opóźnieniem

Opublikowano 29 stycznia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Piłkarze żarskiego Promienia, tak jak inni, czekają na zniesienie sportowego lockdownu. – To jest jakiś pandemiczny absurd. Juniorzy mogą trenować, seniorzy już nie – żali się trener pierwszej drużyny, Łukasz Czyżyk.

Zakaz grupowych zajęć piłkarzy obowiązuje do końca stycznia. Czy na murawę wybiegną w poniedziałek, 1 lutego? – Czekamy na jakieś informacje  – mówi trener Promienia. – Póki co, mamy do czynienia z jakimś absurdem. Drużyny młodzieżowe Promienia trenują grupowo, podczas gdy ich starsi koledzy mogą  jedynie indywidualnie, wedle mojej rozpiski. Miejmy nadzieję, że ta chora sytuacja skończy się wraz z końcem stycznia. Wszyscy są już zmęczeni tym lockdownem, chcą wrócić do normalnych treningów. Mamy w plecy miesiąc czasu, odpadł nam jeden sparing, który mieliśmy zagrać 30 stycznia.

Póki co, aktualne są kolejne gry kontrolne Promienia z: Tęczą Krosno Odrzańskie (6 lutego), Koroną Kożuchów (13 lutego), Stalą Chocianów (20 lutego) i Piastem Iłowa  (27 lutego). Piąty sparing zaplanowano na 6 marca. Rywal ciągle poszukiwany.  Tyle trener. W drużynie nie będzie większych przetasowań. Do Budowlanych Lubsko wraca z wypożyczenia Radosław Romanowski, ze względów służbowych odchodzi też Maciej Kocjan.

Napisz komentarz »