REKLAMA

Praca

Za mundurem panny sznurem

Opublikowano 29 stycznia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Żagańska 34 Brygada Kawalerii Pancernej czeka na nowych żołnierzy.

 – Oferujemy stabilne zatrudnienie w niepewnych czasach pandemii, atrakcyjne zarobki i możliwość awansu – zachęca ppłk Maciej Strzygocki, szef sztabu 34 BKPanc.

Kwalifikacje odbywają się w koszarach przy ul. Żarskiej 21, w środy od godz. 8.00.

– Posiadamy wolne etaty, od szeregowego, po kapitana – mówi ppłk Maciej Strzygocki, szef sztabu 34 BKPanc. – Szukamy oficerów w specjalnościach ogólnowojskowych i łączności, a także podoficerów sztabowych w łączności i logistyce.

Aby wstąpić w szeregi armii, trzeba być niekaranym, mieć co najmniej wykształcenie gimnazjalne, zaświadczenie o dobrym stanie zdrowia, polskie obywatelstwo i przejść test sprawności fizycznej. – Wstępując do armii, każdy ma świadomość, że to nie tylko praca, ale przede wszystkim służba dla narodu, konieczność wyrzeczeń. Szeregowy może liczyć na 4 tys. 140 zł pensji, plus kwaterunek lub ekwiwalent mieszkaniowy. – mówi ppłk Strzygocki

Tegoroczny nabór to też okazja dla tych, którzy wcześniej odbyli w wojsku służbę przygotowawczą lub są rezerwistami. Przykładem jest chor. Marcin Korol, który do 34 BKP wrócił po 9 latach przerwy. – Służyłem w armii 18 lat. Odszedłem ze względów rodzinnych. Wróciłem, bo nie mogłem się odnaleźć w cywilu. – mówi. „Regionalnej”. – Oczywiście,  musiałem przejść test sprawności, który wypadł bardzo dobrze. Musiał, bo mimo 45 lat na karku, jako dowódca plutonu, pod względem kondycji fizycznej muszę być przykładem dla swoich żołnierzy.

Szczegółowe informacje pod nr tel. 261 688 924 lub 261 688 926.

Napisz komentarz »