REKLAMA

Samorząd

Radny dżentelmen

Opublikowano 29 stycznia 2021, autor: nk

Z takiego radnego to można brać przykład. Marcin Grubizna pokazał podczas wtorkowej (26.01) komisji mienia komunalnego, że zasady dobrego wychowania nie są mu obce.

Żarscy radni zdobyli się na nieczęsto spotykany do tej pory w żarskim ratuszu heroizm. Spotkali się, w czasie pandemii, na posiedzeniu komisji komunalnej (26.01).

Urzędnicy przygotowali jednak za mało miejsc. Gdy doszło do omawiania spraw związanych z gospodarką odpadami na sali niemal jednocześnie pojawili się Daniel Babula, urzędnik odpowiedzialny za gospodarkę odpadami oraz Diana Niedźwiecka, prezes Pekomu, spółki miejskiej która wygrała przetarg na odbiór odpadów od mieszkańców. D.Babula miał bliżej do jedynego wolnego miejsca przy stole obrad, więc szybciutko na nie wskoczył. Nawet okiem nie łypnął, by sprawdzić gdzie zasiądzie pani prezes.

Zareagował

Sytuację ratował radny Grubizna, który podszedł do prezeski i zaproponował, że ustąpi jej swojego miejsca. Zabrał notatki i pokornie usiadł z boku.

Na taki gest nie zdobyli się zasiadający w komisji i młodsi od Marcina Grubizny radni Łukasz Matyjasek i Adrian Jaworski, mimo że prezes Diana najpierw przechodziła w ich pobliżu. Oby pani Diana zapomniała szybko o galopującym urzędniku Babuli. On zabrał pani prezes krzesło, więc czy Pekom zabierze mu teraz spod domu śmieci?

Napisz komentarz »