REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Borys przeszedł przez piekło

Opublikowano 29 stycznia 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Głód, zimno, pragnienie i strach. 8-letni Borys wiódł swój nędzny żywot na pograniczu życia i śmierci. W niemal ostatniej chwili został odebrany od właściciela, który tak okrutnie się nad nim znęcał. Teraz walczy o życie.

Borys jest średniej wielkości kundelkiem w typie posokowca, czyli psa myśliwskiego. Przez całe swoje życie, a ma około 8 lat doświadczał tylko bestialskiego okrucieństwa. Głodzony i bity, był już jedną łapą na tęczowym moście, gdy pracownicy schroniska i urzędnicy w asyście policji odebrali go potworowi, który był jego właścicielem.

– Pies jest skrajnie wygłodzony i walczy o życie. Ma 8 lat, a wygląda na dwa razy tyle. Ma 50% niedowagi.- mówi pracownica schroniska w Piotrowie (gm. Przewóz) – Jego stan jest krytyczny. Czekamy na wyniki krwi. Już teraz wiadomo, że jego serce jest w bardzo ciężkim stanie. Oprócz tego, że był głodzony, to także się nad nim znęcano. Pies jest wystraszony i agresywny. Przebywa pod opieką weterynarza. – wyjaśnia

Zabierali go z policją

Psa z jednej z posesji w miejscowości Czerna (gm. Iłowa) urzędnicy odebrali w asyście policjantów.

– Dostaliśmy anonimowe zgłoszenie. Jestem w szoku, że zdarzyło się to w naszej gminie. Mamy miejsca w schronisku w Piotrowie, pomagamy w adopcjach, wspieramy osoby, które zaopiekowały się psem. Nie mieści mi się w głowie, że ktoś mógł tak traktować zwierzę. – mówi Aldona Ślipaczek-Jurek, sekretarz gminy Iłowa – Zawiadomiliśmy schronisko i wszczeliśmy prawną procedurę odebrania psa. Z tego co wiemy, w domu na terenie posesji, z której zabrano psa, przebywa jeszcze jeden. Niestety nikt nie otworzył drzwi. Powiadomiliśmy policję. Mieszkaniec dostał też od nas pismo, w którym wzywamy go do wyjaśnień – mówi A.Ślipaczek-Jurek.

– Gdy zostanie potwierdzony fakt znęcania się nad zwierzęciem, zostanie przyjęte zawiadomienie. – informuje sierż. szt. Monika Berun z żagańskiej policji. – Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast za znęcanie ze szczególnym okrucieństwem, kara pozbawienia wolności wynosi od 3 miesięcy do 5 lat.- informuje policjantka

Urzędnicy z Iłowej już zapowiadają, że na takie zachowanie w gminie nie ma miejsca i o sprawie zawiadomiona zostanie prokuratura.

Napisz komentarz »