REKLAMA

Samorząd

Wyszło jak zawsze

Opublikowano 29 stycznia 2021, autor: nk

Rządzący Żarami zrezygnowali z plastikowych butelek na wodę dla radnych obradujących w czasie sesji. Miało być ekologicznie i zdrowo. Wyszło jak zawsze.

Żarski Urząd Miasta chce uchodzić za ekologiczny, dlatego na sesjach i komisjach zrezygnowano z wody w plastikowych butelkach. W zamian za to kupiono wodę w butelkach szklanych. Okazuje się jednak, że ekologia po żarsku wygląda inaczej, bo szklane butelki dla radnych powieszono plastikowymi kubkami.

Dobrze się czuje na plastiku

Podobno jednorazowe kubki mają uchronić radnych przed… koronawirusem. Rewolucyjne to odkrycie żarskich uczonych, że plastik chroni przed pandemią.

Tymczasem Michał Paca, ekspert gospodarki odpadami twierdzi,  że koronawirus najdłużej jest w stanie przetrwać na plastiku, o wiele dłużej niż na szkle, metalu czy papierze. Jak czytamy na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej plastik wręcz zwiększa szansę na przeniesienie go, bo dobrze się na nim czuje.

 Jedni piją, drudzy nie

A jak reagują żarscy radni? Oj,  nawet w jednym klubie postawy są skrajne.

Adrian Jaworski z PiS do ratusza przyniósł swój własny kubek termiczny, z którego popijał, a kubków i butelek urzędników nawet nie dotykał. Za to jego kolega z partii Jacek Stroynowski, bez żadnych obaw popijał wodę z plastikowego kubeczka. Trzeci z żarskich muszkieterów PiS Tadeusz Płóciennik oznajmił, że napił się wody w domu i w ratuszu nie pił już nic. Taka partyjna demokracja.

 

 

 

 

 

 

Napisz komentarz »