REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Czuję się jak młody bóg

Opublikowano 29 stycznia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Edmund Lechowicz, rekordzista Guinnessa, siedmiokrotny mistrz świata i Europy w wyciskaniu sztangi, na co dzień – trener UKS Nike Żagań nie zwalnia tempa, choć już przekroczył 70 – tkę. W tym roku planuje pobić nowe rekordy Polski i świata.

Lechowicz jest jak wino. Im starszy, tym lepszy. Po wielkich sukcesach w wyciskaniu sztangi i trójboju siłowym, 71-latek od kilku lat próbuje swoich sił w kulturystyce.  I z równie świetnym rezultatem, bo jego półki są pełne pucharów i medali.

– Czuję się jak młody bóg, czuję się bestią, która jest ciągle w formie ? mówi „Regionalnej” z uśmiechem 71-letni rekordzista Guinnessa oraz mistrz Polski, Europy i świata. – A że wszedłem w ósmą dekadę życia, w tym roku chciałbym ustanowić nowe rekordy Polski i świata w kategorii powyżej 70 lat. Okazją będą mistrzostwa kraju, już w czerwcu tego roku. Wyleczyłem już kontuzję barku, więc myślę, że będzie dobrze. Obecny rekord Polski w tej kategorii masters wynosi 120,5 kg, ja jestem w stanie podnieść sztangę o co najmniej 20 kilogramów cięższą.

Pan Edmund nie mógł się spodziewać lepszego prezentu na Dzień Dziadka. W ubiegłym tygodniu córka Paulina, która poszła w jego ślady, urodziła syna Bartka. – Wierzę, że podobnie jak Paulina, mój trzeci wnuk pójdzie w moje ślady i zostanie utytułowanym trójboistą – dodaje. – Bartuś jest wcześniakiem, ale urodził się zdrowy i już energicznie przebiera rączkami. Coś czuję, że będzie z niego niezły siłacz!

Napisz komentarz »