REKLAMA

Sport

Powroty i odejścia

Opublikowano 29 stycznia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Aby ratować IV ligę dla Żagania, władze Czarnych ściągają swoich wychowanków z wypożyczeń do innych klubów.

 Wiosną w barwach żagańskiego klubu zagrają więc piłkarze, który w ostatnim półroczu grali na poziomie klasy A: Kamil Radziszowski (Spara Miodnica),  Maciej Ciżmiński (KP Tomaszowo) czy Dorian Ochmański (Płomień Czerna).

– Oprócz nich, są jeszcze trzej kolejni nowi zawodnicy, obecnie testowani w zespole – mówi Mariusz Kaczyński, trener MKS Czarni 1957. – Na razie, nie chcę zdradzać ich nazwisk. Piłkarze trenują trzy razy w tygodniu, na obiektach Areny. W sobotę, 30 stycznia mieliśmy grać pierwszy sparing z ŁKS-em Łęknica, ale z powodu przedłużającego się lockdownu, najprawdopodobniej zagramy wewnętrzny mecz, dzieląc Czarnych na dwie drużyny.

Z drużyną żegnają się za to doświadczeni piłkarze, m.in. Daniel Szkarapat i Daniel Witczak.  Nie wiadomo, czy w barwach żagańskiego klubu wiosną zagra Łukasz Kulik, który w trakcie pierwszej rundy rozgrywek stracił miejsce w bramce, na rzecz Łukasza Jeżaka.

– Będą u nas grali ci, którym zależy na klubie i wynikach. Zrobimy wszystko, aby wiosną drużyna utrzymała się w IV lidze. Nie wyobrażamy sobie innego scenariusza – mówi prezes klubu, Roman Chruścicki.

Przypomnijmy, Czarni seryjnie przegrywali mecze w rundzie jesiennej i spadli na 16. miejsce w tabeli, z pracy zrezygnował trener Sebastian Horodyski.  Popularny „Baca” nie odszedł z klubu. Wiosną będzie prowadził drużynę juniorów młodszych.

 

Napisz komentarz »