REKLAMA

Kultura, Oświata

Finał inny niż wszystkie

Opublikowano 29 stycznia 2021, autor: jb

Bez koncertów, imprez towarzyszących i często w internecie zaplanowany jest 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (niedziela, 31 stycznia). Pieniądze ze zbiórki mają być przekazane na potrzeby laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Tylko w siedmiu miastach naszego regionu zarejestrowano sztaby, które mogą prowadzić zbiórkę. Impreza pierwotnie zaplanowana była na 11 stycznia, ale przeniesiono ją z powodu lockdownu.

ŻARY

Żarski Dom Kultury: 46 wolontariuszy zbierać będzie pieniądze na ulicach miasta, sztab ma także 6 puszek stacjonarnych: w Klub Motocyklowy Black Eagles z Żar ma puszkę w Barze „Pokusa”, Ladies puszki są także w Lejdis Pole Dance w Żarach, Falko – Trans w Strzeszowicach, Bar Pod Lasem w Olszynie oraz w Trzebielu w „Sklepie u Ewy” i Pizzerii Malawi w Trzebielu.

-Na naszych profilach w internecie będziemy prowadzić relacje na  żywo i puścimy koncert naszych zespołów nagrany specjalnie na finał – mówi Tadeusz Matkowski, szef sztabu.

 Licytacje prowadzone są tylko w internecie poprzez portal allegro.

Akcję „Policz się z cukrzycą” koordynuje oddział PTTK w Żarach. Początek o godz. 12:00 w Zielonym Lesie przy basenie. Nie będą to zawody. Za opłatę do puszki trzeba w dowolnym czasie do godz. 15:00 pokonać trasę 5 km.

Przedszkole nr 3: W godz. 13:00-16:00 Na świeżym powietrzu przed budynkiem przedszkola sprzedawane będą ciasta i słodkości przygotowane przez rodziców dzieci z przedszkola. Czynny będzie także sklepik z gadżetami WOŚP. Na godz. 13:30 – 14:30 zaplanowane są licytacje gadżetów od darczyńców, dostępne będą m.in. ekspresy do kawy czy filcowane szaliki. Licytacje także prowadzone będą na świeżym powietrzu. W sztabie działać będzie łącznie 45 wolontariuszy, kilkoro z nich będzie także kwestować na ulicach miasta.

Coroczne występy dzieci w ramach finału WOŚP były nagrane już wcześniej osobno dla każdej grupy. Pojawią się one stronie internetowej przedszkola.

ŻAGAŃ

Na ulicach miasta pieniądze do puszek zbierać będzie 29 wolontariuszy. Licytacje wyłącznie na allegro, trwają do 10 lutego. -Jeżeli ktoś chciałby przekazać jeszcze jakieś fanty na licytację, proszę o kontakt. Osoba, która oddaje fanty musi ustalić ich cenę minimalną – mówi Anna Lipiecka z Żagańskiego Pałacu Kultury.

Od godz. 11:00 do wyczerpania zapasów ciasto i słodkości wyłącznie na wynos sprzedawać będzie „Ryneczek Żagań”, który tego dnia stanie przy Klubie Elektrownia. W godz. 11:00-17:00 za wpłatę do puszki będzie można się przejechać drezyną razem z członkami Stowarzyszenia Miłośników Kolei Ok1.

Również o godz. 11:00 razem ze Stowarzyszeniem Piechur ruszy marsz nordic walking połączony z nauką chodzenia z kijkami. Potrwa około godziny, do przejście będzie trasa „Wiewiórczą Ścieżką” parku.

Na godz. 15:00 zaplanowano morsowanie nad Kwisą w Trzebowie.

LUBSKO

Plac przy Lubskim Domu Kultury. Koncerty w wersji online będą publikowane na profilu na Facebook`u: Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lubsku.

Licytacje stacjonarne przy LDK zaplanowano w dwóch turach w godz. 13:30 – 15:00 oraz w godz. 16:30-18:00. W drugiej turze licytowana będzie m.in. koszulka z autografem Marcina Różalkiego, plastron z autografami Falubazu Zielona Góra oraz zdjęcie z podpisami drużyny Enea Zastal BC Zielona Góra, a także voucher od Sylwii Garstki – Chmarycz, finalistki ostatniej edycji Master Chefa, na nocleg nad morzem i śniadanie kontynentalne, które ona zaserwuje.

Sklepik z gadżetami WOŚP czynny będzie od godz. 10:00 do wyczerpania zapasów. W godz. 10:00-14:00 będzie można też oddać krew.

Pieniądze w gminie do puszek będzie zbierać łącznie 55 wolontariuszy. -W tym roku dotrą też do każdej miejscowości w gminie – zapowiada Krzysztof Uliasz, szef sztabu WOŚP w Lubsku.

JASIEŃ

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury: W mieście wolontariusze kwestować będą w godz. 9:00-18:00. Kwesta w Jabłońcu o godz. 10:30, kwesta w Wicinie o godz. 13:00. „Kawiarenka WOŚP” przy MGOK sprzedawać będzie ciasto tylko na wynos, zapakowane w jednorazowych pudełkach w godz. 10:00-17:00. Licytacja gadżetów WOŚP zaplanowana jest pod chmurką, na placu pomiędzy budynkiem dawnego gminazjum i MGOK, początek o godz. 15:30. Sztab ma założoną skarbonkę internetową, na którą można przelewać pieniądze, ale w mieście staną też puszki stacjonarne. Są one w Punkcie Lotto oraz w Piekarni „U Czarneckiego”.

IŁOWA

Sztab przy Bibliotece Kultury: -Zakończyliśmy już wszystkie licytacje gadżetów przez portal allegro. Udało się z nich uzbierać około 3 tys. zł. Na naszym profilu na FB trwa jeszcze licytacja dwóch obrazów, która zakończy się w niedzielę (31.01.) – mówi Maria Żarska, dyrektor Biblioteki Kultury. W dniu finału na ulicach miasta kwestować będzie 12 wolontariuszy. Dodatkowa, duża skarbonka stanie przy Bibliotece Kultury.

 

GOZDNICA

Dom Kultury: Licytacje tylko poprzez portal allegro, wszystkie kończą się w niedzielę (31.01.) o godz. 20:00. -Na Facebook`u planujemy kilka łączeń live z burmistrzem i osobami, które przekazały rzeczy na licytację – mówi Paweł Babicz, dyrektor Domu Kultury. 19 wolontariuszy będzie chodzić z puszkami po mieście.

ŁĘKNICA

Miejski Ośrodek Kultury: sztab czynny w godzinach 10:00-20:00, otwarta będzie kawiarenka z ciastami i kawą na wynos.

Na ulicach miasta kwestować będzie 5 wolontariuszy.

-Licytacje prowadzimy tylko w internecie. Dodatkowo na grupie Facebook Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy MOK Łęknica.  Trwają one do północy w sobotę, 30 stycznia. W niedzielę do MOK można przyjść tylko i odebrać wylicytowane przedmioty -mówi Bettina Kowalska – Targońska, dyrektor MOK.

Trzy puszki stacjonarne w Pizzerii Miro, Atelier Jadwigi Smużniaki i pracownia LiA.

TRZEBIEL

Ma puszki stacjonarne ze sztabu WOŚP w ŁĘKNICY. Pieniądze można do nich wrzucać w Ośrodku Kultury i Bibliotece w Trzebielu, Sklepie Spożywczym w Niwicy i Dobrym Sklepie w Żarkach Wielkich.

Zbiórkę i licytację gadżetów na Facebook;u prowadzi także Studio Fryzur Wioletty Ciszak w Trzebielu.

Każdy sztab ma także założoną skarbonkę internetową eskarbonka.wosp.org.pl/, na którą można wpłacać pieniądze.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest możliwy tylko w maseczkach i z zachowaniem dystansu.

Napisz komentarz »