REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Są nam winni pieniądze!

Opublikowano 22 stycznia 2021, autor: bj

Tak twierdzi szefostwo firmy Impel, która do końca grudnia karmiła pacjentów 105 Szpitala w Żarach.

Impel twierdzi, że zaległości szpitala przekraczają 1 mln 200 tys. zł.

-W maju kończyła się umowa zawarta w roku 2017 roku pomiędzy szpitalem a firmą Impel Catering. Wówczas szpital unieważnił przetarg, do którego przystąpiliśmy. Od 2 miesięcy w Polsce trwał stan pandemiczny. Liczba pacjentów zmalała o 33 proc. Nasza usługa jest rozliczana poprzez liczbę żywionych osób. Ale cena obejmuje koszty stałe – wyjaśnia Katarzyna Marszałek, dyrektor biura komunikacji  Impel.- W maju podpisaliśmy umowę, która podniosła cenę, ale już w sierpniu kwota spadła. Od września podpisaliśmy kolejną umowę obniżającą nasze wynagrodzenie-mówi K. Marszałek.

Problemy jednak były, bo…szpital nie płacił.

 – Faktury były przeterminowane o ponad pół roku. Mimo tego  Impel Catering cały czas wywiązywał się z umowy. Do dziś nie zostały uregulowane zaległości. Zadłużenie szpitala wynosi 1 mln 218 tys. 856,14 zł – wylicza K. Marszałek. 

Dodaje, że szpital nie zgłaszał reklamacji. – W grudniu wpłynęły tylko dwie. Dotyczyły dostaw w sierpniu – dopowiada.- Kończąc współpracę, odświeżyliśmy ściany pomieszczeń kuchni i sprzedaliśmy po preferencyjnych cenach wyposażenie kuchni. Z informacji od władz szpitala wynika, że rezygnacja z nas wynika ze zmiany strategii Ministerstwa Obrony Narodowej-uzupełnia K.Marszałek..

Napisz komentarz »