REKLAMA

Zdrowie

Z problemami

Opublikowano 22 stycznia 2021, autor: jb

Nie wszyscy zaczęli rejestrację na szczepienia przeciwko koronawirusowi, a inni będą szczepić w innym miejscu niż pierwotnie deklarowali.

Po opublikowaniu rządowej listy przychodni, które będą szczepić przeciwko koronawirusowi, problemy pojawiły się w Iłowej.

Choć na ministerialnej liście punktów do szczepienia jest Praktyka „Salus”, pacjenci nie mogą się tam zapisać na przyjęcie szczepionki.

– Rozmowy z tą praktyką trwają. Nie chcemy, by ten punkt szczepień wypadł z listy miejsc możliwych do szczepienia. Jestem dobrej myśli. Liczę na to, że już w przyszłym tygodniu uda się podjąć decyzję -mówi Joanna Branicka, rzeczniczka oddziału NFZ w Zielonej Górze.

Jak udało nam się ustalić, przychodnia zadeklarowało, że jest w stanie w tygodniu zaszczepić mniej niż 30 pacjentów, na co na razie zgody nie ma.

Musisz dojechać

Zdziwili się też ci, którzy zapisywali się na szczepienie w przychodni „Tad-Med” w Żarach. Okazało się, że na szczepienia będą musieli dojechać do Mirostowic Dolnych do filii tej samej przychodni

-Zabrakłoby mi tygodnia i godzin, żeby szczepić w tych dwóch miejscach. W Żarach nie mamy też warunków lokalowych, by zrobić tam osobny punkt szczepień przeciwko koronawirusowi.  Nikomu nie odmówię szczepienia, jak mamy wolne miejsca, to zapisujemy też tych spoza przychodni. Trzeba też wiedzieć, że poza szczepieniami, musimy też normalnie pracować, przyjmować pozostałych pacjentów – mówi Tadeusz Włodarczyk, właściciel przychodni.

Przychodnia „Tad – Med” swoją główną siedzibę ma w Wymiarkach i tam zarejestrowani pacjenci na szczepienia będą przyjmowani w swojej gminie.

Napisz komentarz »