REKLAMA

Samorząd

Komu działkę, komu?

Opublikowano 22 stycznia 2021, autor: Piotr Piotrowski

5 działek wystawia na sprzedaż Urząd Miasta w Żaganiu.

To tereny strefy gospodarczej przy ul. Asnyka, a także działki przy ul. Sosnowej, Skarbowej i w ścisłym centrum miasta.

W strefie przemysłowej pod młotek 16 marca br. pójdą dwie działki, o wielkości blisko 3 ha i 1,3 ha.  Ich cena wywoławcza wynosi odpowiednio: 466 tys. zł i 1 mln 80 tys. zł. Obie przeznaczone są na cele usługowo – produkcyjne: pod budowę magazynów, hal produkcyjnych oraz niską zabudowę mieszkaniową. Można je zabudować  w 70 procentach.

Burmistrz wyprzedaje również działki w centrum Żagania. Najbardziej łakomym kąskiem wydaje się teren o wielkości 0,27 ha, w kwartale ulic: Długiej, Brackiej i Keplera, na której obecnie jest skwer a podczas jarmarków św. Michała rozkładały się stoiska handlowe i karuzele. Cena wywoławcza tej działki to 950 tys. zł. Leży w strefie ścisłej ochrony konserwatorskiej.

Na przetarg 16 marca wystawiona zostanie działka na cele usługowe o wielkości 0,49 ha, przy ul. Skarbowej –  tuż za SP nr 2, na której parę lat temu planowano budowę domków rodzinkowych.  Cena wywoławcza to 1,1 mln zł.

Ostatnią z działek, które pójdą pod młotek jest grunt o powierzchni 4 tys. mkw. przy ul. Sosnowej (na przeciwko bloku nr 21-29 – red.), nadający się pod budowę mieszkań i lokale usługowe.  Cena wywoławcza 610 tys. zł.

Napisz komentarz »