REKLAMA

Samorząd

Rubczyński za Matyjaska

Opublikowano 22 stycznia 2021, autor: Norbert Królik

Łukasz Matyjasek rezygnuje z mandatu radnego miejskiego w Żarach. Wybrał stołek dyrektora ŻDK. Pierwszym do zastąpienia go w Radzie Miasta w Żarach jest Łukasz Rubczyński, strażak i trener koszykówki.

– Nie mam jeszcze oficjalnych informacji od komisarza wyborczego o przyznaniu mi mandatu radnego – mówi Łukasz Rubczyński, ale przyznaje, że jak informacja się potwierdzi to mandat przyjmie. Ł. Rubczyński zakosztował już bycia radnym w kadencji 2014-2018. W wyborach sprzed 3 lat na liście Dobrego Miasta Lepszego Powiatu zajął jednak dopiero trzecie miejsce i do Rady się nie dostał. Zdobył zaledwie 120 głosów, co było zdecydowanie niższym wynikiem od tego, który uzyskał Łukasz Matyjasek, na którego zagłosowało 256 osób.

Po tym jak Matyjasek został wybrany dyrektorem ŻDK przed Rubczyńskim otworzyła się szansa na objecie mandatu radnego i pobieranie comiesięcznej diety. Jeżeli nie obejmie dodatkowego stanowiska w Radzie, co miesiąc dostanie prawie 1 tys. 500 zł. Ł. Matyjasek jako radny i wiceprzewodniczący Rady dostawał co miesiąc średnio 1.900 zł.

Napisz komentarz »