REKLAMA

Komunikacja

W końcu się doczekają

Opublikowano 22 stycznia 2021, autor: bj

Hałaśliwa i uciążliwa nawierzchnia zniknie z Marszowa (gm. Żary). Kamienną kostkę zastąpi asfalt.

Trzy oferty wpłynęły na ogłoszony przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w  przetarg na przebudowę fragmentu krajowej „dwunastki” na odcinku ponad 400 m w Marszowie (gm. Żary). Chodzi o odcinek drogi wybrukowanej granitową kostką. 

Najkorzystniejsza oferta została złożona przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. na kwotę 3 mln 778 tys. zł. Sporo większej kwoty, bo prawie 5 mln 120 tys. zł oczekiwało Przedsiębiorstwo Drogowe „Kontrakt” z Krosna Odrzańskiego. Niemal 5 mln 500 tys, zł  zażądało konsorcjum firm  „Infrakom” Chwalim i „Infrakom” Kościan. W kasie inwestycji GDDKiA ma na to niespełna 5 mln 400 tys. zł.

 

 Wbiją łopatę

Podstawowym kryterium wyboru jest cena i okres gwarancji, ale firmy, które złożyły droższe oferty mają prawo się odwoływać.

-W przypadku braku tych odwołań zakładamy podpisanie umowy ok. połowy marca, czyli wówczas gdy kończy się okres, kiedy obowiązuje zimowa przerwa w pracach. – informuje Marek Pilaczyński, rzecznik prasowy GDDKiA.

 W ramach inwestycji zostanie wymieniona kostka kamienna na nawierzchnię bitumiczną. Przebudowane zostanie skrzyżowanie oraz zjazdy. Powstaną nowe zatoki dla autobusów, a przejścia dla pieszych zostaną doświetlone. Dostosowane do nowej trasy zostaną także elementy infrastruktury związanie z liniami telekomunikacyjnymi, kanalizacyjnymi oraz elektrycznymi. -Na wykonanie prac wykonawca będzie miał 6 miesięcy od podpisania umowy z wyłączeniem okresu zimowego  16 grudnia do 15 marca-dodaje M. Pilaczyński.

 Podczas prowadzenia prac droga nie będzie zamknięta. – Niestety kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami , bo podczas prac ruch będzie odbywał się wahadłowo- kończy M. Pilaczyński,

Napisz komentarz »