REKLAMA

Sport

Większa rywalizacja, większa kasa

Opublikowano 22 stycznia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Będą wyższe stypendia oraz nowi piłkarze. Zarząd Czarnych Żagań robi wszystko, aby wiosną drużyna utrzymała się w IV lidze. – Nie wyobrażamy sobie innego scenariusza – mówi prezes klubu, Roman Chruścicki.

Po tym, jak Czarni seryjnie przegrywali mecze w rundzie jesiennej i spadli na 16. miejsce w tabeli, z pracy zrezygnował trener Sebastian Horodyski.  Nowym szkoleniowcem został Mariusz Kaczyński. Ale to nie koniec. Trwają rozmowy z nowymi piłkarzami, aby wzmocnić drużynę i zwiększyć rywalizację o wyjściowy skład.

– Do składu najprawdopodobniej trafi trzech nowych zawodników oraz czterech wychowanków Czarnych, którzy ostatnio byli wypożyczeni do innych klubów – mówi M. Kaczyński. – Drużyna zostanie wzmocniona na każdej pozycji. Wierzę, że większa rywalizacja o miejsce w składzie, dobrze przepracowany okres zimowy oraz nowe nabytki dadzą efekt w postaci utrzymania się w IV lidze.

Z grą w Czarnych żegna się jeden z jej filarów, Daniel Szkarapat, który postanowił zmienić barwy klubowe. – Mam na karku już 40 lat. Chcę spróbować swoich sił w niższej lidze – mówi D. Szkarapat.

Nie wiadomo, czy w barwach żagańskiego klubu wiosną zagra Łukasz Kulik, który w trakcie pierwszej rundy rozgrywek stracił miejsce w bramce, na rzecz Łukasza Jeżaka.   Póki co, piłkarze prowadzą treningi indywidualnie. Te zespołowe mają ruszyć od lutego, po skończeniu lockdownu. Zajęcia odbywać się będą trzy razy tygodniowo. Czwartym będą sparingi, rozgrywane w soboty.

Zarząd klubu chce dodatkowo zmotywować piłkarzy, zwiększając im stypendia, jakie klubowi przekazuje Urząd Miasta.  – Stypendia wzrosną z 300 zł do 500 zł miesięcznie dla jednego piłkarza. Ponadto, zawodnicy będą mieli 2,5 tys. zł do podziału za każdą wygraną na wyjeździe oraz 2 tys. zł – za zwycięstwo u siebie – zdradza Roman Chruścicki, prezes Czarnych. -Za remisy pieniędzy nie będzie, bo chcemy, aby Czarni  zgarniali po trzy punkty w każdym meczu a nie ciułały po punkciku.  Wierzę, że drużyna utrzyma się w IV lidze. Czeka nas trudna wiosna. Mam nadzieję, że w wykonaniu Czarnych będzie ona dużo lepsza, niż jesień.

Napisz komentarz »