Złotka z Żagania

Opublikowano 22 stycznia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Żagańskie szczypiornistki mistrzyniami województwa lubuskiego!

Świetny sezon w Lubuskiej Lidze Juniorek podopieczne Lecha Berenca przypieczętowały zwycięstwem 21:15 (7:8) nad Spartą w Gubinie. Bramki dla żagańskiej drużyny zdobyły: Małgorzata Idźkiewicz 9, Dominika Łażewska 7, Wiktoria Marciniak i Oliwia Rybacka  – po 1, Oliwia Poznańska, Julia Mirosław, Oliwia Paprocka, Kamila Kędzierska i Matylda Nowak.

– Mecz z gubiniankami był zacięty do połowy drugiej części. Obie drużyny grały twardo w obronie, szwankowała skuteczność. W drugiej połowie odjechaliśmy rywalkom, dzięki świetnej grze Małgosi Idźkiewicz, która bombardowała bramkę Sparty skutecznymi rzutami z drugiej linii – relacjonuje trener żagańskich szczypiornistek, L. Berenc. – Dzięki wypracowanej przewadze, zdjąłem bramkarkę, wprowadzając na parkiet siódmą zawodniczkę z pola.

Dekoracja mistrzyń województwa lubuskiego odbyła się tuż po zwycięskim finiszu w Lubuskiej Ligi Juniorek. Żaganiankom złote medale wręczył przedstawiciel Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej. Teraz przed nimi walka o 1/8 Mistrzostw Polski. Podczas trzydniowego turnieju w żagańskiej Arenie (29-31 stycznia) UKS Czarni zmierzą się z drużynami z Gdyni, Piotrkowa Trybunalskiego oraz Brodnicy. – Nie jesteśmy faworytami, ale będziemy walczyć do upadłego. Juniorki z Gdyni, Piotrkowa Trybunalskiego oraz Brodnicy mają większe doświadczenie, z racji gry w drużynach seniorskich – dodaje L. Berenc.