REKLAMA

Sport

Idą jak burza!

Opublikowano 22 stycznia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Żagańscy siatkarze nie zwalniają tempa. W Wałbrzychu wygrali dwunasty mecz w sezonie.

Podopieczni Krzysztofa Dobka pokonali drużynę KPS Chełmiec 3:1. – Mimo, że w pierwszej rundzie gładko pokonaliśmy wałbrzyszan 3:0, wiedzieliśmy, że w rewanżu mocno się nam postawią, bo walczą o utrzymanie. Mają nowych zawodników, dlatego przeanalizowaliśmy ich grę  i wiedzieliśmy, na co ich stać – mówi trener WKS -u Sobieski.

„Wojskowi” wyszli na parkiet z Mikołajem Głowackim w podstawowym składzie. Mieli problemy tylko w początkowej fazie meczu. Nie potrafili odrzucić rywali od siatki, szwankowała zagrywka i atak. Przegrali pierwszego seta na przewagi 27:29, choć mieli setbola.  Wałbrzyszanie toczyli wyrównaną grę z gośćmi do połowy drugiego seta. Potem Sobieski zaczął grać swoje. Prym w zdobywaniu punktów wiedli liderzy: Piotr Sajdak  i Hubert Mańko. Świetne zmiany dali też: Patryk Mendel, Sebastian Strzałkowski i  Miłosz Zasłonka. Drugiego seta żaganianie wygrali do 18, podobnie jak kolejnego. Swoją dominację potwierdzili również w ostatnim, wygranym do 19. – Dzięki skutecznej grze i sporej zaliczce punktowej, dałem szansę pograć zmiennikom oraz juniorom – dodaje Dobek.

Dzięki wygranej za trzy punkty żaganianie ciągle mają drugie miejsce w tabeli i dwa punkty przewagi nad Astrą Nowa Sól, z którą najprawdopodobniej spotkają się w pierwszej fazie play – off. Aby Sobieski mógł mieć w niej handicap własnej hali, nie może sobie poradzić na porażki w ostatnich, czterech spotkaniach rundy zasadniczej.  No chyba, że punkty pogubi Astra. Póki co, w najbliższą sobotę, 23 stycznia Sobieskiego czeka kolejny wyjazdowy mecz, w Bielawie.

KPS Chełmiec Wałbrzych ? WKS Sobieski Arena Żagań 1:3 (29:27, 18:25, 18:25, 19:25)
WKS Sobieski: Sajdak, Mańko, Głowacki, Jurkojć, Draczyński, Kołodziejczyk, Kukla oraz Strzałkowski, Mendel, Zasłonka, Kłysz, Tykfer, Jezierski

Napisz komentarz »