REKLAMA

Zdrowie

Ruszają zapisy na szczepienia

Opublikowano 15 stycznia 2021, autor: jb

Od dziś (piątek, 15 stycznia) osoby powyżej 80. roku życia mogą rejestrować się na przyjęcie szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Od kolejnego piątku (22 stycznia) rejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia dla nich mają ruszyć od 25 stycznia. Decyzje dotyczące kolejności i zasad szczepień aktualizowane są prawie każdego dnia.

 

Wybierz gdzie i kiedy

Zarejestrować się można na trzy sposoby: dzwoniąc na całodobową, bezpłatną infolinię pod numerem 989. Trzeba będzie podać swój pesel i numer telefonu komórkowego. Wybrać będzie można datę i miejsce przyjęcia szczepionki. Jako potwierdzenie terminu otrzymamy zwrotną wiadomość w postaci SMS.

Druga opcja rejestracji to portal www.pacjent.gov.pl. System powinien zaproponować pięć najbliższych wolnych terminów na szczepienie. Po wybraniu odpowiedniego dla siebie, potwierdzenie także otrzymamy poprzez SMS.

Można także kontaktować się także telefonicznie bezpośrednio z konkretną przychodnią, w której planowane są szczepienia.

 

Zawiozą

 Osoby, które nie mogą samodzielnie dojechać do punktu szczepień, mogą to zgłosić w urzędzie miasta lub gminy, które odpowiadają za organizację dojazdów. Przykładowo, w Żaganiu osoby potrzebujące dowozu powinny dzwonić do Urzędu Miasta pod numer 68 477 10 05 w poniedziałki, środy lub czwartki. Koordynatorem dowozów została Dorota Paluch.

W Żarach dowóz koordynuje także Urząd Miejski. – Został powołany zespół, którego koordynatorem jest  Paweł Żebrowski. Bezpośrednio dowozem będą zajmowały się MOPS i MOSRiW i ewentualnie OSP i Straż Miejska. Dysponujemy w sumie 8 własnymi samochodami w tym 5 przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych (na wózkach) – mówi Edyta Nawrot, rzeczniczka urzędu. -Szczegółowe informacje zostaną podane w przyszłym tygodniu, pojawią się też ulotki i plakaty – dodaje. Do koordynatora w sprawie transportu można dzwonić pod numer: 68 4708306.

 

Szczepią tyle, ile mają

Do czasu rozpoczęcia szczepień dla seniorów, cały czas trwają szczepienia pracowników szpitali, przychodni i aptek z grupy 0. 

-Z tych osób, które się zaszczepiły do tej pory około 70 procent przyjęło pierwszą dawkę szczepionki. Ilość zaszczepionych osób uzależniona jest od dostaw szczepionek, które do nas przychodzą – mówi Ryszard Smyk, zastępca komendanta 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach. W naszym regionie medyków szczepi także żarski Szpital Na Wyspie oraz Nowy Szpital w Szprotawie.

 

Powiedzą kiedy

W Grupie 1 są m.in. seniorzy, pracownicy służb mundurowych i nauczyciele. Choć ci ostatni jeszcze zapisać się na szczepienia nie mogą.

Terminów rejestracji i szczepień dla kolejnych grup również jeszcze nie podano.

Także od dzisiaj (15.01.) na stronie www.gov.pl podany jest formularz dla wszystkich osób pełnoletnich, którzy chciałyby się zaszczepić w przyszłości. Jeżeli wyślą taką informację przez internet, dostaną w odpowiednim czasie odpowiedź, kiedy ruszy rejestracja dla ich grupy wiekowej.

Tu się zaszczepisz:

Żary:
-NZOZ „Tad – Med”, ul. Sikorskiego.
-NZOZ „Medyk”, ul. Okrzei.
-Szpital na Wyspie, ul. Skarbowa.

Żagań:
– NZOZ „Hipokrates”, ul. Kopernika.
-NZOZ „Medicus”, ul. Osiedle Na Górce.
-Praktyka Lekarza Rodzinnego „Kowalska – Bodnar”.

Lubsko:
-NZOZ „Drovita”, ul. Chrobrego.
-NZOZ Praktyka Lekarza Rodzinnego Leszka Białek, ul. Bohaterów.
-NZOZ „Omnibus”, ul. Chrobrego.
-NZOZ Praktyka Lekarza Rodzinnego „Vitamed”, ul. Hubalczyków.

Szprotawa:
-Nowy Szpital, ul. Henrykowska.
-Prywatna Praktyka Lekarza Rodzinnego Lucyna Wejknis, ul. Kolejowa.

Jasień:
-NZOZ Praktyka Lekarza Rodzinnego Jerzego Onichimiuka, ul. XX-lecia.
-NZOZ Praktyka Lekarza Rodzinnego Leszka Białek, ul. Okrzei.

Iłowa:
-Praktyka Lekarska „Salus”, ul. Kolejowa.
-Zdrowie Elżbieta Gliniak, ul. Surzyna.

Małomice:
-Praktyka Lekarza Rodzinnego Edward Esmund, ul. Jana Pawła II.
-Praktyka Lekarza Rodzinnego Monika Kieża, ul. Jana Pawła II.

Tuplice:
-Praktyka Lekarza Rodzinnego Grzegorza Wiśniewskiego, ul. Parkowa.

Wymiarki:
-NZOS „Tad-Med”, ul. Księcia Witolda.

Gmina Żary:
-NZOZ „Tad-Med” w Mirostowicach Dolnych, plac Kościelny.

Brzeźnica:
-NZOZ „Empatia”, ul. Zielonogórska.

Łęknica:
-NZOZ „Zdrowie”, ul. Graniczna.

Gozdnica:
-NZOZ „Medicus”, ul. Ceramików.

Niegosławice:
-NZOZ „Elvita” w Przecławiu.

Lipinki Łużyckie:
-NZOZ „Medicus”, ul. Żarska.

Trzebiel:
-NZOZ „Medicus”, ul. Tuplicka.

Przewóz:
-NZOZ „Nova-Med”, ul. Wojska Polskiego.

Napisz komentarz »