REKLAMA

Sport

Unia bez Bryjaka

Opublikowano 15 stycznia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Bez Dariusza Bryjaka przystąpią do rundy wiosennej klasy okręgowej piłkarze Unii Żary Kunice.

Jeden z liderów drużyny z Kunic postanowił zmienić klubowe barwy. Unia już szuka wartościowego piłkarza w jego miejsce. W zespole wiosną nie zagra również Ariel Kunysz.

 – Jeśli znajdziemy godnych następców obu piłkarzy, wierzę, że jesteśmy w stanie wygrywać w lidze z każdym i osiągnąć co najmniej tak dobry wynik, jak jesienią – mówi Jarosław Gad, trener Unii.

Dodajmy, że jesienią piłkarze z Kunic  po słabym początku, zanotowali fenomenalną passę 12 meczów bez porażki, w których strzelili aż 48 goli ze wszystkich 61, zdobytych w pierwszej rundzie.  Ostatecznie zameldowali się na szóstym miejscu. – Wierzymy, że wiosną jeszcze bardziej zbliżymy się do czołówki. Jesienią pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie wygrać z każdym – dodaje Gad. – Póki co, przez wydłużony lockdown, treningi wznowimy dopiero z początkiem lutego. W planie jest kilka gier kontrolnych. Mamy potwierdzone sparingi z Czarnymi Żagań, Sprotavią Szprotawą, Tęczą Krosno Odrzańskie i Spartą Miodnica. Chcemy też zagrać dwa mecze kontrolne z silnymi drużynami z niemieckich lig regionalnych. 

Napisz komentarz »