REKLAMA

Komunikacja

Kujawska w prokuraturze

Opublikowano 15 stycznia 2021, autor: Norbert Królik

Do żarskiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez żarskich urzędników w związku z przebudową ul. Kujawskiej w Żarach. Wartość szkody dla budżetu miasta ma według zgłaszającego przekraczać 2 mln zł.

Zawiadomienie dotyczy poświadczenia nieprawdy w dokumentach oraz świadomego niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych w celu uzyskania korzyści majątkowych przez osoby trzecie.

Chodzi o przebudowę ulicy Kujawskiej, która zakończyła się pod koniec ubiegłego roku. Zgłaszający twierdzi, że urzędnicy świadomie poświadczyli nieprawdę i niepotrzebnie zlecili wymianę kanalizacji deszczowej, która w tej ulicy była już wymieniana w 2004 roku.

Stara i nowa

Zgłaszający twierdzi, że decydując się na wymianę kanalizacji, urzędnicy oparli się na monitoringu kolektora kanalizacji ogólnospławnej sprzed 1945 roku, który był nieczynny od kilkunastu lat. To spowodowało, według osoby zgłaszającej sprawę do prokuratury, że urzędnicy zlecili niepotrzebnie projekt nowej kanalizacji, który kosztował 110 tys. zł, a następnie zlecili jej wymianę co naraziło budżet miasta na kolejne niepotrzebne wydatki w kwocie przekraczającej nawet 2 mln zł.

Do tematu wrócimy.

Napisz komentarz »