REKLAMA

Wasze sprawy

Zmarły kurczak i kapusta cebulowa z czosnkiem

Opublikowano 15 stycznia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Od stycznia obiady dla szprotawskich przedszkolaków szykuje Lutolska Spółdzielnia Socjalna Winda. Rodzice mają zastrzeżenia do jakości posiłków.

Spółdzielnia jako jedyna stanęła do przetargu. Przejęła zadanie po szprotawskiej Spółdzielni Socjalnej „Pychotka”, która z powodów finansowych się rozwiązała. Zmiana firmy szykującej obiady dla maluchów z Zespołu Przedszkolnego, w skład którego wchodzą placówki – przy ul. Rolnej, Parkowej i Waszyngtona oraz w SP nr 1 przy Sobieskiego, wywołała niepokój wśród rodziców dzieci. Jadłospis już w pierwszych tygodniach wywołał sporo kontrowersji.

–  Wolę sama dawać córce coś do zjedzenia. Płacenie 35 zł tygodniowo za coś, czego moje dziecko nie zje, mija się z celem. Wczoraj powiedziała, że obiad był niedobry i zjadła tylko chlebek – komentuje na Facebooku pani Marta.

–  Kto daje na obiad dzieciom w wieku od 3 lat udko z kurczaka, które dziecko samo musi sobie oskubać!? Córka dzisiaj oznajmiła mi, że nie zjadła obiadu, bo miała zmarłego kurczaka ze skórą. Gratuluję pomysłodawcom menu – dodaje pani Monika.

– Masakra! Moje dziecko wczoraj wróciło głodne z przedszkola. Zupa niedobra, a łazanki ostre. Dziecko powiedziało mi – „Mamo, to była kapusta cebulowa z czosnkiem” – pisze mama kolejnego przedszkolaka, pani Anna.

W rozmowie z „Regionalną” Małgorzata Miszczak, dyrektorka Zespołu Przedszkolnego zapewnia, że codziennie osobiście monitoruje jakość posiłków.  – Do przetargu ogłoszonego przez Ośrodek Pomocy Społecznej stanęła tylko jedna firma. Moim zdaniem jej posiłki są smaczne, dobrej jakości, a komentarze niektórych rodziców trochę na wyrost – mówi dyrektorka. – Wszystkie sugestie wzięliśmy pod uwagę i przedyskutowaliśmy je z firmą Winda. Proszę rodziców o zgłaszanie zastrzeżeń bezpośrednio do mnie kończy dyrektorka.

komentarz »
  1. a 25 stycznia 2021 18:55 - Odpowiedź

    Ciekawe co te dzieci jedza w domach?

Napisz komentarz »