REKLAMA

Komunikacja

Zamykają rondo

Opublikowano 15 stycznia 2021, autor: Norbert Królik

Wjazd na rondo przy Placu Konstytucji 3 Maja w Żarach od strony ul. Żabikowskiej i ul. Podchorążych jest od dzisiaj (15.12) zamknięty. Przez rondo przejadą tylko samochody jadące od Al. Jana Pawła II w kierunku ul. Zielonogórskiej.

Wielkie utrudnienia czekają kierowców w Żarach. Od piątku (15.12) obowiązuje nowa organizacja ruchu w związku z przebudową ul. Zielonogórskiej.

Zaplanowany objazd prowadzi z Al. Jana Pawła II przez ul. Parkową, a następnie przez odcinek ul. Podchorążych, który ma być dwukierunkowy w stronę ul. Ułańskiej, następnie ul. Podchorążych w kierunku placu Inwalidów i przez parking obok sklepu meblowego w kierunku ul. Żabikowskiej. Urzędnicy biorą pod uwagę możliwość odwrócenia ruchu na odcinku ul. Poznańskiej prowadzącym przez park. Po zamknięciu ronda ruch ul. Poznańską od ul. Skarbowej mógłby odbywać się w kierunku centrum.

Idzie jak po grudzie

Przebudowa ul. Zielonogórskiej budzi kontrowersje wśród mieszkańców miasta. Wiele osób uważa, że tak ogromny remont, kosztujący ponad 10 mln zł nie był potrzebny, bo droga była szeroka i dobrym stanie technicznym. Remontu wymagały chodniki, potrzebna była też ścieżka rowerowa.

Prace wykonuje firma Tandem z Żagania. Rondo ma być gotowe do końca marca.

Napisz komentarz »