REKLAMA

Wasze sprawy

Jeden się zepsuł, drugiego nie kupią

Opublikowano 15 stycznia 2021, autor: bj

Ponad 20-letni gimbus dowożący uczniów i przedszkolaków z terenu gminy Brody od dawna odmawiał posłuszeństwa. Wójt wycofał go więc z użytkowania, a sporą grupę rodziców postawił pod ścianą. Sami muszą teraz zapłacić za dojazdy dzieci do szkoły i przedszkola.

– Rodzice skarżyli się na to, że autobus przecieka i dzieci jeżdżą na mokrych siedzeniach. To pojazd z czasów, kiedy w systemie oświaty pojawiły się gimnazja. Ma ponad 20 lat i już się po prostu do niczego nie nadaje – tłumaczy Ryszard Kowalczuk, wójt gminy Brody.

Dlatego wysłużony gimbus został uziemiony na szkolnym parkingu. A urzędnicy ogłosili przetarg na dowóz dzieci do szkoły. Wygrała firma „Feniks” (za 235 tys. zł).

Zgodnie z przepisami, gmina zapewni darmowy dowóz autobusem tylko tym dzieciom, które mieszkają dalej niż 3 km od szkoły (w przypadku 5-latków, 6-latków oraz uczniów klas I-IV). Starsi uczniowie (V-VIII), żeby załapać się na autobus, muszą mieszkać dalej niż 4 km od szkoły. Ci, którzy mieszkają bliżej, np. w oddalonym o 2 km Datyniu muszą iść pieszo, o ile rodzice nie znajdą innego rozwiązania. A droga z tej miejscowości do Brodów prowadzi jezdnią, bo nie ma nawet pobocza.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 534

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »