REKLAMA

Praca

Castorama szuka ludzi

Opublikowano 15 stycznia 2021, autor: bj

Od rekrutacji na stanowisko kierownika obiektu i konserwatora działalność sklepu w Żarach rozpoczyna „Castorama”. Oferty pracy pojawiły się na stronie internetowej firmy i w kilku innych portalach w poniedziałek (11.01).

Po ponad roku od chwili zamknięcia marketu Tesco przy ul. Broni Pancernej brytyjska sieć informowała, że nie zostały jeszcze zakończone niezbędne procedury dotyczące sprzedaży obiektu. -Informuję, że dopełniane są ostatnie formalności dotyczące przygotowywanej transakcji sprzedaży. Potwierdzam, że nabywcą jest Castorama – mówił w grudniu Jacek Dąbrowski, rzecznik prasowy Tesco.

Spółka Castim, która w imieniu Castoramy zajęła się formalnościami, pozwolenie na przebudowę dawnego Tesco w Żarach uzyskała w Starostwie Powiatowym w Żarach już w drugiej połowie 2020r.

Wynika z niego, że nie zmieni się kształt budynku, kolor ścian, powierzchnia zabudowy. Nieco przebudowana zostanie elewacja frontowa, bo w rejonie głównego wejścia powstanie  skośne zadaszenie, do tego wygrodzona zostanie strefa składowania, tzw. pergola. Przebudowana zostanie rampa rozładunkowa.

Trochę inaczej zostanie zorganizowany parking, bo wiaty na wózki (będzie ich 5) staną w innych miejscach, niż było to za czasów Tesco. Dojdą też regały zewnętrzne, maszty i tablice informacyjno-reklamowe.

Całkowita powierzchnia zabudowy sięgać będzie 7 tys. mkw., z czego powierzchnia sprzedaży wyniesie 5 tys. mkw.

W rejonie sklepu pojawi się palarnia z rowerownią. W środku powstaną nowe ściany działowe – zostanie wydzielony magazyn, część biurowa i socjalna, toalety dla pracowników i klientów, oddzielne dla kobiet i mężczyzn.

Na regałach wewnątrz sklepu towar składowany będzie do wysokości ok. 4 m.

Start rekrutacji

Bezpieczeństwo pożarowe mają gwarantować hydranty zewnętrzne i wewnętrzne.

Firma nie ujawnia, ile osób znajdzie pracę, ale w części przeznaczonej dla pracowników tylko szatnie liczyć będą ponad 100 mkw. – każda z nich, dla mężczyzn i kobiet, to po 50-60 mkw. powierzchni, do tego jadalnia (64 mkw.), a także pomieszczenia gospodarcze, pokój asystenta, biuro ochrony oraz… pokój spotkań i rozmów.

Castorama zaczęła od poszukiwania chętnych na stanowisko kierownika obiektu i konserwatora. Od kandydatów na szefa marketu firma oczekuje zaangażowania, umiejętności zarządzania i motywowania zespołu, doświadczenia na podobnym stanowisku pracy, znajomości zasad ochrony osób i mienia w obiektach wielkopowierzchniowych, praktycznej znajomości eksploatacji, serwisowania i utrzymania maszyn, urządzeń i instalacji technicznych, a także dobrej znajomości pakietu MS Office.

Z kolei konserwator będzie odpowiedzialny za nadzór nad właściwym funkcjonowaniem urządzeń w sklepie, czuwanie nad terminowością i jakością wykonywanych przeglądów i serwisów, wykonywanie bieżących  napraw i konserwacji.

Chętni mogą aplikować poprzez strony internetowe Castoramy lub żarskiej fundacji „Przedsiębiorczość”.

Napisz komentarz »