REKLAMA

Kultura, Oświata

Przedszkole zamiast apteki

Opublikowano 15 stycznia 2021, autor: bj

Tam, gdzie na osiedlu Szarych Szeregów była apteka „Medikal” pojawi się przedszkole. Z formalnościami w tej sprawie ruszyła warszawska spółka zajmująca się obrotem i obsługą nieruchomości.

Na zmianę sposobu użytkowania pomieszczeń, w których do niedawna funkcjonowała apteka przy ul. Szarych Szeregów 35-39 zgodę wyraził pod koniec grudnia żarski Urząd Miasta. O odpowiedni dokument tzw. warunki zabudowy ubiegała się warszawska spółka, która przymierza się do zagospodarowania lokalu pod potrzeby przedszkola. Takie formalności są niezbędne, gdy teren nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego, który określa, jaki charakter mogą mieć budynki w danej części miasta.

Z tzw. wu-zetki wynika, że inwestor nie może ingerować w linię zabudowy, szerokość  czy wysokość elewacji frontowej. Dopuszczona została natomiast przebudowa elementów konstrukcyjnych i ścian wewnętrznych, a także infrastruktury technicznej, czyli m.in rozbudowa sieci elektrycznej.

Pierwszy krok

Dojścia i dojazdy będą możliwe tylko poprzez te, które już istnieją. Parking inwestor musi zapewnić we własnym zakresie, na terenie posesji.

Firma, która złożyła wniosek jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością  zajmującą się kupnem i sprzedażą nieruchomości na własny rachunek, doradztwem, wspomaganiem działalności gospodarczej, obsługą rynku nieruchomości oraz administracją biurową.

W kolejnym kroku inwestor jest zobowiązany do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę w Starostwie Powiatowym. Dopiero po uzyskaniu pozytywnej decyzji może ruszać z inwestycją.

Napisz komentarz »