REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Do Saksonii z testem

Opublikowano 15 stycznia 2021, autor: nk

Tylko osoby posiadające negatywne testy na koronawirusa, nie starsze niż 7 dni, będą mogły wjechać do Saksonii. Obostrzenia będą obowiązywać od poniedziałku (18.01).

Zgodnie z nowymi przepisami pracownicy, studenci i uczniowie przekraczający granicę z Saksonią będą musieli wykazać negatywny wynik testu na koronawirusa, nie starszy niż 7 dni. Oznacza to konieczność wykonania jednego testu tygodniowo. Obostrzenia będą obowiązywały od poniedziałku (18.01).

W efekcie protestów polskich samorządowców w tym Piotra Kuliniaka, burmistrza Łęknicy, rząd Saksonii złagodził wprowadzone obostrzenia.

Miały być dwa testy w tygodniu

Przypomnijmy, w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną, władze Saksonii zaostrzyły przepisy dotyczące pracowników transgranicznych. Według nowych wytycznych musieliby oni wykonywać testy na koronawirusa dwa razy w tygodniu. Przepisy miały obowiązywać od 11 stycznia.

Ostatecznie saksoński rząd przesunął termin wprowadzenia obostrzeń na 18 stycznia. Władze landu zapowiadają także wprowadzenie dotacji do testów dla przedsiębiorstw zatrudniających pracowników z zagranicy.

Napisz komentarz »