REKLAMA

Kultura, Oświata

W ferie do szkoły

Opublikowano 15 stycznia 2021, autor: jb

Na zajęcia dodatkowe w trakcie ferii przychodzą do szkoły uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu.

W szkole są dodatkowe zajęcia  np. z programowania sterowników PLC dla klas technikum mechatronicznego oraz obrabiarki CNC dla klas technikum mechanicznego.

Zajęcia prowadzą Piotr Puzio i Tomasz Graś, trenerzy z firmy CNC Millena z Gorzowa Wielkopolskiego, przy współpracy z nauczycielami przedmiotów zawodowych w szkole.

Uczniowie podzieleni na sześć 6-osobowych grup spędzają w szkole po 10 godzin dziennie, część zajęć prowadzona jest online.

-Już teraz mieliśmy więcej chętnych niż miejsc, które są ograniczone przez reżim sanitarny. Warsztaty mogą się odbywać w dni wolne od nauki, więc kolejny etap zaplanowany jest na wakacje. Łącznie przez dwa lata z dodatkowych zajęć w ramach tego programu skorzysta 120 uczniów – mówi dyrektor Zbigniew Stebelski.

Zajęcia w formie warsztatów są też formą kursu przygotowawczego do egzaminów zawodowych i do podniesienia własnych kwalifikacji. Zajęcia w szkole są możliwe dzięki projektowi „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”. W ZSTiL w Żaganiu realizowany były już kursy dla uczniów: operatora wózków widłowych, kurs spawacza, kurs prawa jazdy, kurs uprawnień energetycznych do 1 KV, kurs projektowania stron internetowych i grafiki komputerowej.

– Wartością dodaną tych zajęć jest kontakt z trenerami zewnętrznymi, którzy wprowadzają nową jakość kształcenia, pokazują nowe rozwiązania realizowane w przemyśle – dodaje Z. Stebelski.

Napisz komentarz »