REKLAMA

Kronika policyjna

Po kielichu i na haju

Opublikowano 15 stycznia 2021, autor: bj

Trudny weekend mają za sobą niektórzy kierowcy z regionu.

Zaczęło się kilkanaście minut po północy, w sobotę, 9.01. W Żarach na ul. Okrzei   funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali 35-laka z Grabika, który kierował audi pod wpływem środków odurzających. Niemal w tej samej chwili,  policyjny patrol  prewencji zatrzymał do kontroli kierowcę niezbyt pewnie jadącego al. Wojska Polskiego. Za kierownicą siedział 42-letni żaranin, który wydmuchał 0,7 promila.

Kilka minut przed godziną 4 w ręce stróżów prawa na ul. Szkolnej wpadł 40-latek z Żar. Prowadził volkswagena, i jak wykazał tester, za kółko wsiadł po zażyciu substancji odurzających. Tego samego dnia (w sobotę, 9.01. tuż po godz. 22) mundurowych zaintrygował styl jazdy kierowcy bmw, który mknął ul. Katowicką. Sprawdzony przez nich 34-latek zanim przekręcił kluczyk w stacyjce brał narkotyki.

W niedzielę, w nocy, kilka minut przed godziną 3 na al. Wojska Polskiego policjanci zatrzymali do kontroli 24-letniego mężczyznę, mieszkańca Żar, który jechał nie zwracając uwagi na to, że wcześniej „coś brał”.

– Kierowcy, którzy zostali zbadani podczas kontroli drogowej, a wynik testu na zawartość środka odurzającego w organizmie okazał się być pozytywny, celem potwierdzenia przeprowadzonego badania poddani zostali dodatkowo badaniu krwi – informuje Sylwia Rupieta z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Sprawami wszystkich kierowców zajmie się sąd.

 

Napisz komentarz »