REKLAMA

Samorząd

Znowu przełożyli

Opublikowano 15 stycznia 2021, autor: jb

Po raz kolejny przełożono termin wyborów uzupełniających do Rady Gminy Wymiarki. Zgodnie z najnowszymi decyzjami, mieszkańcy Witoszyna Górnego radnego wybiorą w niedzielę, 24 stycznia.

Przypomnijmy, wybory trzeba było ogłosić po tym, jak rady Jarosław Dulęba wygrał konkurs na dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Wymiarkach i złożył mandat.

Termin wyborów nowego radnego od 17 maja przekładano już trzy razy. Zgodnie z decyzją z grudnia mieszkańcy Witoszyna Górnego swojego reprezentanta w radzie mieli wybierać w niedzielę, 17 stycznia. Ze względu na wprowadzone w kraju obostrzenia, sanepid nie wyraził pozytywnej opinii, co do wyborów w tym terminie. Wojewoda przeniósł go więc na kolejną niedzielę, 24 stycznia.

W wyborach zarejestrowano dwa komitety wyborcze. Komitet Wyborczy Wyborców „Henryk Kinal Witoszyn Górny” wystawia Henryka Kinala (66 l.), a KWW „Razem dla Witoszyna Górnego” reprezentuje sołtys i były radny, Zbigniew Żabiński (54 l).

Głosowanie zaplanowano w świetlicy wiejskiej w godzinach 7:00-21:00. Kampania wyborcza zakończy się 22 stycznia o północy. Osoby, które chciałyby głosować korespondencyjnie, np. przez obowiązek przebywania w izolacji i kwarantannie muszą to zgłosić komisarzowi wyborczemu w Zielonej Górze do wtorku, 19 stycznia.

Uprawnionych do oddania głosów jest 112 mieszkańców.

Napisz komentarz »