REKLAMA

Gospodarka

Zabytek Minge pod młotek

Opublikowano 08 stycznia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Komornik oszacował wartość zabytkowego Konwiktu Poaugustiańskiego w Żaganiu, należącego do projektantki Ewy Minge. Termin licytacji nie jest jeszcze znany.

Przypomnijmy, niszczejący od lat zabytek na placu Klasztornym (mieścił się w nim m.in. hotel PTTK oraz dyskoteka) półtora roku temu kupiła wraz ze sporym długiem Ewa Minge, celebrytka i projektantka mody. Założycielka fundacji „Black Butterflies”, której podopiecznymi są osoby chore na nowotwory, planowała otworzyć w Żaganiu kolejny dom dziennego pobytu, a także szkołę dla utalentowanych uczniów z rodzin, których nie stać na edukację dzieci. Problem w tym, że nieruchomość celebrytka nabyła wraz ze sporym długiem, który do dziś nie został uregulowany. Egzekucją zajął się żagański komornik, ale nie chce podać więcej informacji. Obiekt został wyceniony 17 grudnia.

– Jeśli dojdzie do licytacji nieruchomości, zostanie to podane do wiadomości publicznej – usłyszeliśmy w czwartek, 7 stycznia.

Celebrytka zapowiada, że zrobi wszystko, aby do licytacji nie doszło. Zdradza, że ma inwestora z kapitałem, który jest w stanie sprostać wymaganiom konserwatora zabytków. Do tematu wrócimy.

komentarz »
 1. Roman 15 stycznia 2021 22:22 - Odpowiedź

  Pierwszym uczniem będzie Daniiel marchewka!
  Katarzyniec sprawdź ile urzędnicy poprzednika dali celebrytce ulg?
  Bo jakby za co sekretarz Wiadomska-Lazewska u niej pracuje? A sam Marchewka mówił o sobie ze jest dyrektorem u tej Pani!
  Przypomnijcie sobie jak był kierownikiem Meteoru i potem Meteor upadł licytacja !
  Utalentowany danielek …

Napisz komentarz »