REKLAMA

Aktualności, Zdrowie

Zmiana na oddziale

Opublikowano 08 stycznia 2021, autor: bj

Zmiany na oddziale ginekologiczno-położniczym Szpitala na Wyspie w Żarach. Danutę Otocką-Majorek na stanowisku położnej oddziałowej zastąpiła Małgorzata Malordy.

M. Malordy ma za sobą 26-letnie doświadczenie zawodowe. Jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wiele lat przepracowała na oddziale ginekologicznym 105. Szpitala Wojskowego w Żaganiu.

– Od ponad roku pracuję w Szpitalu na Wyspie. Znam go już dobrze, jestem przekonana, że pacjentki otoczone są świetną opieką i mają zapewnione bardzo dobre warunki – mówi M. Malordy.

Ma swoje pomysły na to, jakie nowości wprowadzić w pracy oddziału.

– W tej chwili kończę kurs na certyfikowanego doradcę laktacyjnego. Chciałabym poprawić jakość opieki laktacyjnej, którą oczywiście pacjentki już są otoczone. Ale doradca laktacyjny zajmuje się problemem głębiej. Mamy mają problem nie tylko z przystawieniem dziecka do piersi albo decyzją, kiedy przechodzić na pokarm stały, ale w grę wchodzą także takie sprawy, jak zapalenie czy ropień piersi – tłumaczy M. Malordy.

M. Malordy ma 49 lat, jest mężatką, ma męża Artura i córkę, absolwentkę Politechniki Warszawskiej.

D. Otocka-Majorek najpierw przez dwa miesiące będzie wprowadzała swoją następczynię w obowiązki.

– Potem będzie nas ciągle wspierać i pracować w szpitalu. To nas bardzo cieszy, bo ma 40-letni staż pracy, w tym 33 lata przepracowane w naszym szpitalu, więc ogromne doświadczenie – wyjaśnia Jolanta Dankiewicz, prezeska Szpitala na Wyspie.

komentarz »
  1. Waldek 15 stycznia 2021 22:15 - Odpowiedź

    M.Malordy z domu Kowal
    Bd nazwisko i kompetencje
    Pani Małgosiu gratulujemy

Napisz komentarz »