REKLAMA

Komunikacja

Poznańska odwrotnie

Opublikowano 22 stycznia 2021, autor: Norbert Królik

Od środy (27.01) kierowcy pojadą ul. Poznańską w Żarach przez park od ulicy Skarbowej w stronę Al. Jana Pawła II.

Remont ul. Zielonogórskiej w Żarach i związane z nim objazdy doprowadzają mieszkańców Żar do białej gorączki. Przyczyniają się do tego głównie żarscy urzędnicy, którzy nie potrafią skoordynować postępujących prac z decyzjami o zmianie organizacji ruchu.

Tak jest np. z przejazdem ul. Poznańską. Najpierw przez wiele miesięcy, gdy zamknięty był zjazd z ronda przy Placu Konstytucja 3 Maja w ul. Zielonogórską upierali się, że przejazd samochodów przez odcinek ul. Poznańskiej prowadzący przez park jest niemożliwy, bo będzie stanowił zagrożenie dla spacerujących po parku. Później pod naciskami opinii publicznej ulegli i puścili ruch jednokierunkowo od Al. Jana Pawła II w kierunku ul. Skarbowej.

Dopiero od środy

Zaspali jednak, gdy wykonawca zakończył kolejny etap prac i otworzył przejazd w kierunku ul Zielonogórskiej. I nie odwrócili kierunku ruchu na ul. Poznańskiej. Dopiero apele skłoniły urzędników do zmiany kierunku ruchu. Tym samym od najbliższej środy będziemy mogli pojechać ul. Poznańską przez park w kierunku Al. Jana Pawła II.

Napisz komentarz »