REKLAMA

Samorząd

Afera bułkowa

Opublikowano 08 stycznia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Burmistrz Żagania pochwalił się mieszkańcom wynikami kontroli finansowej w Szkole Podstawowej nr 1. Twierdzi, że dyrektorka naruszyła szereg przepisów. – Bareja wiecznie żywy! – komentuje Grzegorz Kuźniar, radny opozycji. – Czy to właściwe, żeby właściciel szkoły chwalił się na lewo i prawo, że są u niego nieprawidłowości? – dodaje.

Przypomnijmy, „polowanie na czarownice” trwa w SP nr 1 od maja, kiedy burmistrz Andrzej Katarzyniec nie zgodził się na utworzenie dwóch klas pierwszych, mimo dużego zainteresowania rodziców. Gdy dyrekcja i nauczyciele poskarżyli się na burmistrza, w szkole zaczęły się kontrole. Ostatnio swoje zastrzeżenia przedstawił naczelnik wydziału oświaty.

Bareja wiecznie żywy

Małgorzata Klorek, wiceprzewodnicząca komisji oświaty, odczytała na sesji protokół dotyczący niepokojącej sytuacji w szkole. Zarzuciła dyrektorce m.in. „brak elementarnej wiedzy w zarządzaniu placówką”.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 848

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »