REKLAMA

Kronika policyjna

Weszli jak do siebie

Opublikowano 08 stycznia 2021, autor: jb

– Dam tysiąc złotych temu, kto pomoże mi ustalić złodziei – mówi Grzegorz Klinowski, który prowadzi fermę drobiu w Iłowej.

Sprzęty za około 6 tys. zł skradziono z warsztatu przy fermie na ulicy Żagańskiej. Złodzieje włamali się do budynku gospodarczego w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia.

– Ogrodzenie uszkodzone było w dwóch różnych miejscach, więc nawet dokładnie nie wiem, jak weszli, wyszli i ilu ich było – mówi Grzegorz Klinowski.

– Z jednej strony fermy mieszkają jej pracownicy. Mamy tutaj też psy. Ludzie słyszeli w nocy szczekanie, ale nie zareagowali. Myśleli, że jakaś zwierzyna z lasu podeszła pod fermę i psy ją odganiały – mówi G. Klinowski.

Złodzieje przyszli w konkretnym celu. Poradzili sobie z otwarciem drzwi do warsztatu przy fermie.

– Brali to, co najcenniejsze. Zniknęła piła spalinowa do drzewa marki Stihl, spalinowa kosa do trawy Stihla, dmuchawa do liści Speeda, wkrętarko-wiertarka Ryobi i walizka z kluczami nasadowymi Yato. Powybierali najdroższe rzeczy. Trudno mi to przyznać, ale ktoś musiał wiedzieć, gdzie co jest. Możliwe, że to ktoś, kogo zatrudniałem sezonowo do pomocy – przyznaje pan Grzegorz. -Teraz jesteśmy mądrzejsi, bo zainwestowaliśmy w monitoring.

Złodziei poszukuje policja.

– Nie wiem, czy uda mi się odzyskać sprzęty, ale bardzo chciałbym wiedzieć, kto to zrobił. Jak ktoś ma jakieś informacje, które pomogą ustalić sprawców, oferuję nagrodę w wysokości tysiąca złotych – mówi G. Klinowski.

Z panem Grzegorzem można się kontaktować pod numer telefonu 601 774 373. Informacje można też przekazywać policjantom z komisariatu w Iłowej.

Napisz komentarz »