REKLAMA

Zdrowie

Rok w kolejce do lekarza

Opublikowano 08 stycznia 2021, autor: jb

Ponad rok trzeba czekać w kolejce do endokrynologa w Żarach. Terminy kolejek do specjalistów nie maleją. A oprócz walki z koronawirusem ludzie potrzebują też pomocy innych specjalistów.

Większość wizyt u lekarzy specjalistów odbywa się już stacjonarnie. Jeżeli ktoś obawia się odwiedzić szpital, może wcześniej zadzwonić i zapytać o możliwość teleporady ze specjalistą. Czy na taką się zgodzić, za każdym razem decyzję podejmie lekarz. Trzeba być także przygotowanym na to, że gdy w danej przychodni ktoś z personelu zakazi się koronawirusem, więc termin wizyty może zostać przeniesiony.

W Żarach najdłuższa kolejka oczekujących na wizytę jest do endokrynologa. Zapisy przyjmowane są już na koniec stycznia… ale 2022 roku. Długo, bo na razie na koniec września trzeba także poczekać na wizytę u okulisty.

Wydłużyła się kolejka do kardiologa. Jeszcze niewiele ponad miesiąc temu terminy wizyty umawiano na początku marca, dzisiaj o wolny termin dopytywać można, ale w drugiej połowie… października. Pod koniec czerwca możemy liczyć na spotkanie z reumatologiem. Na połowę maja umawiane są wizyty do neurologa.  Urolog przyjmie nas pod koniec marca.

Z poradni Szpitala Na Wyspie w Żarach najdłużej trzeba poczekać na wizytę u diabetologa, bo terminy wyznaczone są na koniec kwietnia. Neurolog przyjmie nas pod koniec marca. W poradni ginekologicznej na wizytę trzeba czekać miesiąc. Na wizytę w poradni chirurgii ogólnej trzeba poczekać około tygodnia. Wśród poradni Szpitala w Lubsku do początku lutego, trzeba czekać na wizytę u okulisty.

W powiecie żagańskim, w poradniach 105. Szpitala Wojskowego w Żaganiu termin oczekiwania na wizytę najdłuższy jest do neurologa, na wizytę można liczyć pod koniec marca. Również  drugiej połowie marca przyjąć pacjenta może lekarz ortopeda. Na spotkania z alergologiem można liczyć po 10 marca. 

 

*Dane w tabelkach aktualne na dzień 5.01.

Poradnie 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach Planowany termin wizyty
Endokrynologiczna koniec stycznia 2022 roku
Okulistyczna koniec września
Kardiologiczna druga połowa października
Reumatologiczna koniec czerwca
Neurologiczna połowa maja
Urologiczna koniec marca
Pulmonologiczna połowa marca
Diabetologiczna połowa kwietnia
Ortopedyczna około 2 tygodnie czekania
Laryngologiczna około 6 dni czekania
Chirurgii ogólnej na bieżąco

Poradnie 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żaganiu Planowany termin wizyty
Neurologiczna koniec marca
Ortopedyczna połowa marca
Alergologiczna po 10 marca
Kardiologiczna około 2 tygodnie czekania
Laryngologiczna na bieżąco
Chirurgii ogólnej na bieżąco

Poradnie Szpitala Na Wyspie w Żarach Planowany termin wizyty
Diabetologiczna druga połowa kwietnia
Neurologiczna ostatni tydzień marca
Położniczo – ginekologiczna początek lutego
Chirurgii ogólnej około 7 dni czekania
Laryngologiczna na bieżąco

Napisz komentarz »