REKLAMA

Sport

Piast bez Hutyrii

Opublikowano 08 stycznia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Lider drużyny z Iłowej nie zagra w barwach Piasta w rundzie wiosennej. Ukraiński pomocnik wyjechał do ojczyzny a klub szuka wzmocnień.

Pierwszy trening iłowianie zaliczą 18 stycznia, wcześniej zaplanowano spotkanie drużyny z trenerem, na którym zostanie podsumowana runda jesienna i przedstawiony plan na rozgrywki wiosenne. Od 30 stycznia Piast rozegra co sobotę sparing. W planie są mecze kontrolne z Promieniem Żary, Pogonią Przyborów, Piastem Wykroty, Moczynianką Moczyń czy Łużycami Lubań. Po kiepskim początku sezonu, iłowianie zaczęli wygrywać i szybko uciekli ze strefy spadkowej. Rundę zakończyli na 11. miejscu.

– Gdyby nie głupio potracone punkty szczególnie w spotkaniach zakończonych remisami, dziś bylibyśmy znacznie wyżej w tabeli – mówi trener Piasta, Grzegorz Borkowski. – Myślę, że z takim potencjałem i jesienną zaliczką 22 punktów stać nas na znalezienie się na koniec rozgrywek, w pierwszej ósemce. Oczywiście, jeśli zespół ominie pech i kontuzje.

Wiadomo, że wiosną Piast zagra bez jednego ze swoich liderów, Ukraińca Romana Hutyrii, który postanowił wrócić do ojczyzny. W iłowskim klubie zostaną jego rodacy, Ilia Eksner i Mykola Czernyszenko. 

– Szukamy zawodnika w miejsce Romana. Wierzymy, że nowy piłkarz godnie go zastąpi – dodaje szkoleniowiec iłowian.

Napisz komentarz »