REKLAMA

Sport

We mgle i śniegu

Opublikowano 08 stycznia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Juniorzy żarskiego Promienia rozpoczęli przygotowania do wiosennych rozgrywek. Pierwszy trening odbyli pod wodzą nowego trenera, na śniegu. Seniorzy zaczną 19 stycznia.

We mgle i w śniegu juniorzy starsi i młodsi przeprowadzili pierwszy w tym roku rozruch. Zajęcia poprowadził nowy trener, Andrzej Michalski. Nowy szkoleniowiec Promienia, w przeszłości prowadził kluby z Zielonej Góry, Czerwieńska, Słubic, Kostrzyna czy Głogowa. Pierwszy trening juniorów to typowa, noworoczna rozgrzewka. Nie zabrakło też zajęć w kontakcie z piłką. Na więcej nie pozwoliło dość spartańskie warunki – gęsta mgła i ośnieżona murawa. Starsi koledzy juniorów Promienia zaczną treningi na sztucznej murawie „Okrąglaka” dopiero 19 stycznia br.  Cztery dni później  piłkarze grający w okręgówce sprawdzą swoją formę w turnieju zimowym.

– W planie mamy rozegranie pięciu sparingów z drużynami Piasta Iłowa, Stali Chocianów, Tęczy Krosno Odrzańskie, Korony Kożuchów oraz Lechii II Zielonej Góry. Nie bez znaczenia gramy głównie z czwartoligowymi drużynami – mówi trener drużyny seniorów Promienia, Łukasz Czyżyk. – Chcę, aby piłkarze sprawdzili swoją formę a ja – różne ustawienia i założenia taktyczne  – z zespołami z wyższej ligi. Mamy świadomość, że przed nami dużo krótszy okres przygotowań, niż zazwyczaj. Z tego powodu będzie intensywniejszy, ale wierzę, że zespół zostanie solidnie przygotowany do rundy rewanżowej. Przed nam ciężki bój o awans do IV ligi.

Tyle trener. W drużynie nie będzie większych przetasowań. Do Promienia wraca z wypożyczenia Radosław Romanowski, najprawdopodobniej odejdzie Maciej Kocjan.

Napisz komentarz »