REKLAMA

Kronika policyjna

Nowy komendant

Opublikowano 08 stycznia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Nowym komendantem żagańskiej policji został mł. insp. Marek Halota. Zastąpił na tym stanowisku mł. insp. Jacka Banca, który odszedł na emeryturę.

O tym, że M. Banc wybiera się na emeryturę, pisaliśmy w poprzednim numerze. Z mundurem rozstaje się po 30 latach służby. W żagańskiej komendzie pracował dwa lata,  początkowo pełnił obowiązki zastępcy komendanta, a w 2019 roku został szefem żagańskiej jednostki. Ze swoimi podwładnymi oraz służbami, z którymi współpracował, pożegnał się w poniedziałek, 4 stycznia. Następnego dnia, w miejsce Banca komendant wojewódzki policji w Gorzowie Wlkp. powołał młodszego inspektora, Marka Halotę.

M. Halota służbę w policji pełni już 26 lat, jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Komisariacie Policji Wrocław – Rakowiec. Przez lata służby zajmował się głównie sprawami kryminalnym. Od 16 lat związany był z Komendą Powiatową Policji we Wschowie. Ostatni rok był tam komendantem jednostki. Wcześniej był zastępcą naczelnika wydziału kryminalnego wschowskiej policji, następnie – zastępcą komendanta KPP Wschowa.

Napisz komentarz »