REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wojtek gra u Vegi

Opublikowano 08 stycznia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Wojciech Sikora z Żagania zagrał główną rolę w najnowszym filmie Patryka Vegi. Premiera produkcji „Seks, miłość i pandemia” najprawdopodobniej odbędzie się walentynki.

Wojciech (33 l.) gra w filmie chłopaka z prowincji, który wpadł w oko jednej z głównych bohaterek (gra ją Małgorzata Rozenek – Majdan).

– Napisałem do Vegi maila, że chętnie zagram w jego filmie – opowiada żaganianin. – Szukał przystojnego aktora z „kaloryferem”. Zwaliło mnie z nóg, gdy w słuchawce usłyszałem: „Część, Wojtku, z tej strony Patryk Vega”. Byłem podekscytowany, bo dla mnie to nowy rozdział w aktorstwie. To też nobilitacja i odpowiedzialność, aby udźwignąć zadanie.

Film przedstawia burzliwe życie trzech warszawskich kobiet. Jedną za nich gra Małgorzata Rozenek – Majdan.

– W najnowszym filmie Patryka jest dużo akcji i płomienny romans. Ale to także film o kruchych relacjach między ludźmi, szczególnie teraz, w czasach koronawirusa – opowiada aktor. I zdradza: – Pandemia ogranicza nawiązywanie naszych relacji, wpływa na samotność czy wyzuty z emocji seks. Właśnie o tym jest najnowsza produkcja Vegi. Praca z Gosią Rozenek również była dla mnie nowym doświadczeniem, nie tylko dlatego, że gramy sporo rozbieranych scen, ale dlatego, że Gosia nie miała wcześniej do czynienia z aktorstwem. 

Dla Wojtka ostatnie tygodnie były bardzo pracowite. Mieszkaniec Żagania dzielił plany zdjęciowe u Vegi z Teatrem Szekspirowskim w Gdańsku, gdzie pracował nad przedstawieniem „Burza” Szekspira. 

Trampolina do kina

Wojtek urodził się w Żarach, ale od najmłodszych lat mieszkał w Żaganiu. Tutaj chodził do prywatnej szkoły podstawowej, a następnie – do Zespołu Szkół nr 2 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. I z początku wcale nie chciał zostać aktorem. Ciągnęło go do piłki nożnej. Był dobrze zapowiadającym się piłkarzem Czarnych Żagań. Wybrał jednak aktorstwo i teatr. W 2007 roku Sikora zdał egzaminy do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, na wydział lalkarski. Po pierwszym roku, przeniósł się na wydział aktorski PWST w Krakowie, gdzie kształcił się pod okiem aktorki, Doroty Segdy. Po trzech latach gry na deskach teatru „Bagatela” w Krakowie, zaczął dostawać epizody w serialach. Zaczęło się od „Barw szczęścia”, potem były „Przepis na życie”, „Czas honoru” i „Na Wspólnej”. Żaganianin zagrał też w reklamie rogalików „Seven Days”, a ostatnio reklamuje środek na potencję „Maxon”.

– W dzisiejszych czasach w walce o angaż trzeba wytrwałości i wydeptywania ścieżek.  Miałem okres zwątpienia, ale dziś jestem na fali. Chcę wykorzystać swoją szansę. Wierzę, że rola u Vegi będzie dla mnie trampoliną w polskim kinie komercyjnym – mówi z nadzieją Wojciech.

Napisz komentarz »