REKLAMA

Wasze sprawy

Operacja się udała

Opublikowano 31 grudnia 2020, autor: Norbert Królik

Zbigniew Żychowski (72 l.), żarski radny, o chorobie onkologicznej dowiedział się w sierpniu. – Wszystko idzie w dobrym kierunku. Jestem teraz w okresie rehabilitacji – mówi.

Do tego, że nie wolno lekceważyć nawet najmniejszych niepokojących objawów i trzeba regularnie się badać, przekonuje historia Z. Żychowskiego, który walczy z nowotworem.

– Byłem osłabiony, szybciej się męczyłem, ale nic mnie mocno nie bolało, tylko czasami brzuch, myślałem jednak, że to przez jedzenie. Dla pewności postanowiłem się jednak przebadać – opowiada Z. Żychowski.

Operacja w Zgorzelcu

– Początkowo choroba była nierozpoznana. Lekarze podejrzewali, że to inne choroby, ale ostatecznie okazało się, że chodzi o nowotwór – dodaje radny.

Konieczne było leczenie operacyjne.

– Operację miałem w listopadzie w szpitalu w Zgorzelcu. To dobry i znany szpital. Udała się. Teraz mam chemioterapię – opowiada Z. Żychowski.

Czeka na szczepionkę

Radny z każdym dniem nabiera sił i czuje się coraz lepiej.

– Teraz jest już wszytko ok. Wychodzę z domu normalnie. Codziennie jestem na świeżym powietrzu, jeżdżę samochodem. Nic nie odczuwam, tylko muszę uważać na te covidowe sprawy. Unikam skupisk, bo jestem osłabiony i narażony. Dopiero jak się zaszczepię, będę miał większą pewność, że nie zachoruję – mówi pan Zbigniew, który w nowym roku życzy wszystkim przede wszystkim zdrowia, bo to jest najważniejsze.

Napisz komentarz »