REKLAMA

Kalendarz wydarzeń, Zdrowie

Przebadaj dziecko

Opublikowano 28 kwietnia 2013, autor: Piotr Piotrowski

Dziewięciu specjalistów za darmo przebada dzieci, które przyjdą z rodzicami na tegoroczny Powiatowy Piknik Zdrowia w Żaganiu oraz Szprotawie.

11 maja 2013
12:00do15:00

Na dzieci czekają: ortopeda i specjalista od wad postawy, specjalista od otyłości, alergolog,  urolog, chirurg i neurolog dziecięcy, psycholog, neurologopeda, fizjoterapeuta, tyflopedagog, a także okulista, którzy bezpłatnie przebada wzrok. Będą też pogadanki na temat zdrowego stylu życia i odżywiania.

Starostwo Powiatowe w Żaganiu przygotowało, wspólnie z policją, strażą pożarną, Sanepidem i PCPR-em, konkursy i quizy.

Powiatowy Piknik Zdrowia dla Dzieci w Żaganiu zaplanowano w sobotę, 11 maja, w godz. 12.00-15.00 na terenie zabytkowego kompleksu byłego szpitala im. św. Doroty przy ul. Żelaznej a także w Szprotawie, tydzień później, 18 maja, również w tych samych godzinach, w okolicy Szprotawskiego Domu Kultury przy ul. Mickiewicza.

– Dla dzieci przygotowujemy wiele atrakcji: zabawy w glinie, występy artystyczne,  kucyki, małe zoo, malowanie buziek,  pokaz sprzętu ratowniczego, miasteczko ruchu drogowego, nauka udzielania pierwszej pomocy, trampolina i zamek z kulkami, ścieżka zdrowia dla mamy i  taty, pokaz zdrowej żywności oraz pokaz dziecięcego judo – zaprasza Iwona Hryniewiecka, sekretarz powiatu.

Napisz komentarz »