REKLAMA

Samorząd

Szukają kasy

Opublikowano 31 grudnia 2020, autor: Norbert Królik

Ponad milion złotych chcą zarobić żarscy urzędnicy na sprzedaży 8 działek budowlanych przy ul. Leśnej w Żarach oraz dwóch działek w strefie przemysłowej przy ul. Rzemieślniczej.

To już kolejny przetarg, na którym żarscy urzędnicy spróbują sprzedać miejskie działki. Do tej pory zainteresowanie było nikłe, bo ceny za działki do przystępnych nie należą. Metr kwadratowy nieuzbrojonej działki budowlanej przy ul. Leśnej kosztuje ponad 100 zł. Działki mają wielkość od 9 do 40 arów. A ceny wywoławcze netto (bez 23 procent podatku VAT, który zostanie naliczony po wylicytowaniu ceny ostatecznej) wynoszą od 76 tys. zł do 336 tys. zł.

Dopuszczone rzemiosło

Jeszcze drożej jest w strefie przemysłowej, bo ponad 120 zł za metr kwadratowy. Dwie wyznaczone do sprzedaży działki mają po ok. 16 arów. Na nich oprócz budowy domu dopuszczone są również usługi rzemiosła. Cena wywoławcza netto rozpoczyna się od 150 tys. zł. Wcześniej urzędnicy na uzbrojenie terenu w strefie wydali grube miliony. Teraz próbują odzyskać zainwestowane pieniądze, ale jak na razie chętnych nie było.

Kolejny przetarg odbędzie się 17 lutego przyszłego roku w Urzędzie Miasta w Żarach, a wszyscy zainteresowani muszą wcześniej wpłacić wadium w kwocie 10 proc. ceny wywoławczej.

Napisz komentarz »