REKLAMA

Sport

Strzela gole w Turcji

Opublikowano 31 grudnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Trwa piękna kariera Konrada Michalaka. Po przenosinach z Rosji do Turcji, wychowanek Czarnych Żagań strzela teraz gole dla zespołu Çaykur Rizespor.

22-letni piłkarz po przygodzie w Lechii Gdańsk, tureckim Ankaragucu oraz rosyjskim Achmecie Grozny, ponownie trafił do tureckiej ekstraklasy. Tym razem do zespołu Çaykur Rizespor. Na swoje pierwsze gole w nowym zespole Konrad czekał od września.

Debiutancką bramkę strzelił w pucharowym meczu z Utas Usakspor, wygranym przez jego zespół 6:0. Oprócz trafienia w 54. minucie na 4:0, 22-letni wychowanek Czarnych wywalczył również rzut karny.

Pierwszą bramkę zdobył również w rozgrywkach ligowych. Do siatki trafił w wygranym 3:2 meczu z Goztepe, wcześniej wywalczył również rzut karny.  Dodajmy, że 22-latek z Żagania grał wcześniej w Legii Warszawa, Zagłębiu Sosnowiec i Wiśle Płock. Jest też etatowym młodzieżowym reprezentantem Polski, zagrał w mistrzostwach Europy U-21.

Konrad zaczynał od Uczniowskiego Klubu Sportowego Czarni Żagań. Piłkarskiego rzemiosła uczył się u Waldemara Mulkowskiego. Szybko został zauważony przez kluby z większych miast. Najpierw trafił do UKP Zielona Góra, a potem do Legii Warszawa.

Napisz komentarz »