REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Samuel potrzebuje pomocy

Opublikowano 31 grudnia 2020, autor: Michalina Kozarowicz

Samuel Niedziałkowski z Żar urodził się bardzo chory. Jego rodzice, Daniel i Jana, starają się, jak mogą, by zapewnić chłopcu odpowiednie leczenie.

Samuel Niedziałkowski (1 rok) z Żar urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Chłopiec był wcześniakiem. Lekarze musieli walczyć o jego życie.

– Samuel urodził się w 24 tygodniu – mówi Daniel Niedziałkowski, tata chłopczyka. – Nasz synek był kruszynką ważącą zaledwie 650 gramów. Miał 28 centymetrów długości. W tamtym momencie w naszych oczach było mnóstwo łez, a w głowie pełno pytań, czy naszemu dziecku dane będzie przeżyć – mówi tata Samuela.

Chłopczyk przez 5 miesięcy był na oddziale intensywnej terapii. Przez większość czasu leżał w inkubatorze.

– Synek dopiero co skończył roczek. Nie wiemy, jak porażenie mózgowe wpłynie na jego dalszy rozwój, jednak już teraz rehabilitujemy go, by mógł być jak najbardziej sprawny. Koszty z tym związane zaczynają nasz przerastać, dlatego bardzo prosimy o pomoc – mówi D. Niedziałkowski.

Samuel jest pod opieką Fundacji Polsat „Nie jesteś sam”, na jego leczenie można przekazać 1% podatku, podając KRS 0000 135 921 z dopiskiem Samuel Niedziałkowski 7542. Wpłat można też dokonywać na konto fundacji mBank 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555 z tytułem przelewu Samuel Niedziałkowski 7542.

– Samuel cierpi także na epilepsję. Przyjmuje leki o nazwie Depakine i Sabrio. Leczenie jest kosztowne, pracujemy razem z żoną w Niemczech, by było nas stać na leczenie synka. Niestety, sami nie dajemy rady ze wszystkim. Dojazdy do lekarza i koszty choćby jednego turnusu rehabilitacyjnego to ponad 8 tys. zł. Samuel musi je mieć kilka razy w roku, aby był jakikolwiek efekt. Wierzymy, że będzie kiedyś sprawnym chłopcem i też będzie pomagać innym. W przyszłości chciałbym zabrać syna na leczenie do Stanów Zjednoczonych, ale na razie to dopiero etap zbierania informacji i niezbędnej dokumentacji. Dla synka zrobię wszystko – zapewnia ze wzruszeniem tata chłopca.

Oprócz opieki Fundacji Polsat, w pomoc na rzecz chłopca zaangażowało się wiele osób, m.in. grupa aukcyjna. Można ją znaleźć na Facebooku pod adresem – Samuel licytacje dla Małego Wojownika. Chłopcu można też pomóc wpłacając pieniądze na stronie www.zrzutka.pl/jrj4a3. 

Napisz komentarz »